RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Výhody montovaných domů

Prefabrikované neboli montované domy mají v Česku stále více příznivců. Když máte vhodný stavební pozemek, můžete se totiž do jeho stavby pustit velmi rychle, a během pár měsíců v novém domě můžete bydlet. V tomto článku se podíváme na hlavní výhody montovaných domů a také na důvody, proč si je lidé pořizují. Pojďme se tedy podívat na výhody montovaných domů:

  • Rychlost realizace. Oproti klasickým zděným domům nebo složitějším dřevostavbám běžně postavíte montovaný dům cca za 3-5 měsíců. Podle typu a velikosti stavby. Záleží také na počtu lidí, kteří montáž provádějí, takže stavba může trvat méně i více.
  • Nemáte materiál navíc. Při montované stavbě dostanete již prefabrikované části stavby, nemáte tak žádný nepotřebný materiál navíc. Nic nedokupujete, ani nic nevyhazujete.
  • Možnost stavět celoročně. U prefabrikovaných domů nemusíte čekat na hezké a teplé počasí. Panely se vyrábějí ve výrobní hale a výstavba následně probíhá suchým způsobem.
  • Dřevo a ekologie. Většinou se jedná o dřevostavby, používají se i další ekologické materiály z obnovitelných zdrojů.
  • Jasně daná cena. Velkou výhodou je i to, že předem víte, kolik vás bude stavba prefabrikovaného domu stát. U běžné stavby se často náklady rychle zvyšují a rozpočet se přesáhne, což je nepříjemné už kvůli tomu, že si berete hypotéku. Celkové náklady na dům bývají nižší, ale opravdu záleží na tom, jaký konkrétní dům budete stavět.
  • Jednoduchá realizace. Díky tomu, že se montované stavby vyrábějí obvykle ve výrobní hale, dostanete jednotlivé části, které se jen smontují. Hrubá stavba může stát během několika dní.

Co se týče nevýhod montovaných domů, mohou zde být trable se zvukovou izolací stěn domu nebo i nízká akumulační schopnost tenkých stěn. Dům se celkem rychle vyhřeje, ale stejně tak potom teplo dlouho neudrží. Vše je ale řešitelné, což určitě proberete se svým architektem.

13.9.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.