RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Výhody nákupu starého domu

Hlavně mladí lidé a mladé rodiny musí řešit bydlení. Skoro každý sní o svém domě se zahradou. Jenže dnes jsou tak vysoké ceny nemovitostí, že už jen pořídit si pozemek bude stát celé jmění. A pak ještě postavit nový dům! Ne každý na to má, i proto je pro spoustu z nás výhodnější pořídit si starý dům a alespoň částečně jej rekonstruovat. Záleží na tom, v jakém je stavu, ale ne vždy platí, že rekonstrukce je levnější než novostavba. V tomto článku se podíváme i na další výhody nákupu starého domu. 

Lokalita je nejdůležitější

Samotný dům se dá kompletně přestavět, ale lokalitu nezměníte, jedině se přestěhovat. Výhodou starého domu může být právě lokalita. Možná se ve vaší vysněné lokalitě ani nedá sehnat stavební pozemek, ale rekonstrukce staršího domu možná je. Když máte dobrou nabídku nákupu starého domu s hezkou zahradou, a hlavně v ideální lokalitě, neváhejte a běžte do akce.

V domě se dá bydlet při rekonstrukci

Velkou finanční úlevu vám dá možnost během rekonstrukce domu přímo v domě bydlet. Není to možné vždy (záleží na rozsahu rekonstrukce), ale když to jde, vyhnete se placení nájmu. Když nemáte na rekonstrukci moc peněz, můžete dům opravovat postupně, krok za krokem. Jestliže je dům jakž takž obyvatelný, nikdo na vás netlačí. Mezitím už si dům zútulníte, staráte se o zahradu a zapouštíte kořeny. 

Krásná zahrada, vzrostlé stromy

Když se staví nové rodinné domy na zelené louce, chybí obvykle vzrostlé stromy a nějaká historie zahrady. Staré domy mají obvykle i kouzelné zahrady. Když se budete zahradě věnovat, prořežete stromy, opravíte jezírko, zbudujete si záhonky, skalky a kamenné zídky, můžete mít ke svému bydlení obrovskou přidanou hodnotu. O zahradu se můžete začít starat okamžitě, není potřeba do ní nutně investovat. To můžete udělat, až budete mít opravený dům.

Sklep, půda, staré kouzlo

Staré domy mívají velké místnosti, někdy i vysoké stropy a každopádně nevšední kouzlo. Dříve se stavělo jinak, což přináší výhody i nevýhody. Když se zaměříme na výhody, pak můžete mít starý dům podsklepený, může mít půdu, elegantní oblouky apod. Z toho všeho se dá citlivě udělat výhoda. Po rekonstrukci tak budete nejspíše mít originální venkovský dům. 

Abychom staré domy jen nevychvalovali, je dobré si říct, že mají i své nevýhody. Dispozičně starý dům úplně nezměníte, bývají zde menší okna, někdy je nutné zasáhnout do starých rozvodů, objevují se plísně apod. Záleží na konkrétním domě a vašich finančních možnostech.

Určitě se před nákupem poraďte se zkušeným makléřem.

30.8.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek majitel kanceláře Delux

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.