RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Rychlý a výhodný prodej nemovitosti z dědického řízení

Dědictví bývá často problematické. Jestliže uvažujete o rychlém prodeji zděděné nemovitosti, nejlepší je začít co nejdříve spolupracovat s realitní kanceláří. Ideální je sejít se přímo na místě a popovídat si o svých představách. Makléř vám velmi rychle řekne, jaké máte možnosti, za kolik by se řádově dala nemovitost prodat, a hlavně když se rozhodnete, vstoupí okamžitě do akce. Pojďme se podívat, jak taková rychlá spolupráce vypadá.

Realitka nabízí kompletní služby

Správná realitní kancelář je plně profesionální. Výhodou je, že makléře nezatěžují emoce, které se obvykle řeší v pozůstalých rodinách. Pomůže vám podívat se na situaci s nadhledem, a rozhodně vás nebude do prodeje nutit. Podívejme se na služby, které RK obvykle nabízí:

  • Odhad nemovitosti. Makléř zajistí odhad ceny vaší nemovitosti. Z něj pak může vycházet cena, za kterou nemovitost budete prodávat.
  • Přesná prodejní cena. Asi máte představu, kolik chcete za nemovitost utržit. Přesto vás možná překvapí, jakou cenu by stanovil odborník. Pomůže vám zkušenost RK i odhad nemovitosti. Jestliže chcete prodat nemovitost co nejdříve, cena samozřejmě hraje důležitou roli.
  • Byrokracie a poradenství. Realitní kancelář vám poradí, kam zajít, co vyřídit, a hlavně jak postupovat krok za krokem. Velkou část byrokracie může vyřídit i namísto vás.
  • Energetický štítek. V současné době musí mít každá budova (zjednodušeně, problematika je složitější…), která se prodává, vyhotoven energetický štítek. RK jej zajistí v co nejkratším čase.
  • Bezpečný prodej. Když se vše podaří a za určenou cenu se najde kupec, pak vám realitka pomůže celou transakci bezpečně a rychle dokončit.
  • Peníze před prodejem. Některé realitní kanceláře nabízejí i možnost vyplacení peněz ještě před samotným prodejem, čímž od vás nemovitost odkoupí. Poté ji chtějí výhodněji prodat, ale toto řešení se hodí hlavně tam, kde opravdu záleží na čase a vy spěcháte.

 

Když se nemůžete domluvit s dalšími dědici, můžete se alespoň na prodej připravit. Určitě se vám bude lépe vyjednávat, když budete mít v ruce odhad ceny vaší nemovitosti, nebo konkrétní nabídku na její odkup. Možná to dopadne tak, že se prodej zatím odloží, ale až se rodina uklidní, k prodeji se stejně přistoupí. Pak bude výhoda, že už máte něco předjednáno.

20.9.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek realitní makléř brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.