RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Vyjednávání při koupi nemovitosti

Když kupujete nemovitost, vyjednávání o její ceně závisí na několika faktorech. Například když se jedná o dobrou nabídku a za vámi jsou další zájemci, těžko budete snižovat cenu vyjednáváním. V takovém případě je spíše dobré být připraven a udělat rychle rozhodnutí. Když dotyčná nemovitost stojí za to, kupte ji za stávající cenu. Ideálně když už máte připravené finanční prostředky nebo alespoň domluvené financování, aby šlo vše hladce.

Naopak když je vybraná nemovitost na trhu už delší dobu, vaše šance na slevu se zvyšují. S nemovitostí nejspíše není něco v pořádku, dost možná je to právě přemrštěná cena. Tady je potřeba si říct o slevu. Poradí vám s tím zkušený makléř, který s vámi může podstoupit i vyjednávání o slevě. Takovou nemovitost, která se už dlouho neprodala, si zkontrolujte pořádně ze všech stran, aby nebyl háček v něčem jiném, než je vysoká cena. Opět pomůže spolehlivá realitní kancelář.

Ještě před setkáním s majitelem nemovitosti je dobré si zjistit ceny podobných nemovitostí v okolí. Srovnejte podobné nemovitosti na realitních serverech či v realitních systémech realitek a zjistěte, jak je to s prodejní cenou. Není přestřelená? Tyto znalosti cen jiných nabídek vám mohou pomoci s vyjednáváním o slevě. Navíc vězte, že velká většina cen na realitních serverech je vyšší, než za kolik se nakonec prodají. I proto je výhodné zkusit o ceně vyjednávat, ideálně se zkušeným a schopným makléřem v zádech.

Informace o prodávajícím

Než se pustíte do vyjednávání, zkuste si něco zjistit o prodávajícím. Něco se dozvíte na katastru, něco vám řekne sám, něco zjistí makléř. Určitě vás bude zajímat, proč nemovitost prodává, jestli potřebuje prodat rychle, jestli má další zájemce, zda vlastní další nemovitosti apod. Ptejte se a udělejte si představu, na jakého člověka jste narazili a do jaké míry je důvěryhodný.

Poraďte se svým makléřem a nebojte se o ceně vyjednávat. Většina prodávajících s tím počítá už při nástřelu prodejní ceny.

24.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.