RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Výkup nemovitostí - co se vyplatí koupit a přeprodat

Některé realitní kanceláře, mezi nimi i brněnská realitka REMAX Delux, se zabývají mimo jiné i výkupem a následným prodejem nemovitostí. Kromě toho, že zprostředkovávají prodej nemovitostí, někdy samy nemovitost přímo koupí a dále ji prodávají. To však musí být výhodné pro všechny strany. Realitní kancelář musí dobře zvážit, kterou nemovitost se jí vyplatí vykoupit, a kterou raději nechat normálně v prodeji, než ji koupí někdo jiný. V tomto článku se podíváme, jaké nemovitosti nejčastěji realitní kanceláře vykupují.

Levnější nemovitosti, které se rychle prodají

Nejzajímavější jsou v praxi menší a levnější nemovitosti, řekněme do 3 milionů korun. Ideálně takové, u kterých makléř usoudí, že se rychle prodají. To znamená menší rodinné domy, byty ve větších (okresních) městech, chaty a chalupy. Někdy realitky vykupují i dražší nemovitosti, záleží na mnoha faktorech (lokalita, aktuální stav, velikost, prodejní cena aj.). Nemovitosti je potřeba rychle prodat, protože peníze na nákup nejsou zadarmo, ale stojí realitku třeba několik % z hodnoty nemovitosti měsíčně. Tím pádem jasně platí, že čím dříve se nemovitost prodá, tím vyšší zisk realitka má.

Nákup, rekonstrukce a prodej

Některé realitní kanceláře nebo jiní investoři nakupují i nemovitosti v horším stavu, investují do rekonstrukce, a pak nemovitost se ziskem prodají. To je také varianta, ale investor zde musí pečlivě vybírat a rozhodovat se, do jaké rekonstrukce se pustí, kolik ho bude stát, kolik času mu zabere, a za kolik bude možné opravenou nemovitost na konci prodat.

Obecně tedy platí, že výkup nemovitostí záleží případ od případu. Nejdůležitější kritéria jsou samozřejmě prodejní cena, a také důvěra, že se nemovitost rychle prodá. Nejčastěji se vykupují byty, malé rodinné domy, chaty, chalupy a v poslední době také levná orná půda s dobrou pachtovní smlouvou.

5.1.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.