RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Výkup podílu nemovitosti

Když vlastní nemovitost více vlastníků, jsou s tím často problémy. Lidé mají s nemovitostí různé plány a představy, nemohou se dohodnout, jeden tam chce bydlet, druhý by rekonstruoval, třetí by nemovitost prodal. Jeden má exekuci, druhý velké plány. Jednoduše existuje spousta případů, kdy se ze spoluvlastnictví stává nepříjemná záležitost. V tom vám mohou pomoci třeba některé realitní kanceláře, které nabízejí výkup podílu nemovitosti.

Co z toho realitní kancelář bude mít

Výkup podílu nemovitosti musí být logicky přínosem nejen pro majitele podílu, ale i pro realitku. Musí v tom vidět určitý potenciál. Faktem je, že realitní kanceláře mají tu výhodu, že mají nadhled a zkušenosti. Nejde o nic osobního. A když jim to přijde výhodné, pak nabízejí spoluvlastníkům možnost odkupu podílu dané nemovitosti. A to se hodí těm, kteří nechtějí řešit neshody s ostatními spoluvlastníky, nechtějí hradit provozní náklady a raději by svůj podíl prodali a dostali tak rychle peníze na účet.

Rychlý a diskrétní postup

Když se realitní kancelář rozhodne, že jí nemovitost přijde zajímavá, navrhne určitou finanční nabídku. Když se obě strany dohodnou, vše běží velmi rychle. Postup je absolutně diskrétní, vše je bezpečně právně ošetřeno, peníze vám přijdou na účet v dohodnutém termínu. Vyberte si realitní kancelář, která má dobré jméno, zkušenosti a pozitivní reference. S dobrým jménem nebude schopná realitka hazardovat.

Výkup podílů s exekucí

Když máte podíl nemovitosti a ve hře je i exekuce, stejně je výkup možný. Faktem je, že makléři se v takových případech pohybují běžně a vědí, co si mohou dovolit. Podle toho vám i váš podíl nacení. Obecně však platí, že pro výkup podílu není exekuce překážkou. Někdy je to dokonce pro realitní kanceláře ještě výhodnější, protože bude logicky cena nemovitosti o to nižší.

25.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek remax

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.