RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Vyplatí se investovat do domu před jeho prodejem?

Když se chystáte prodat rodinný dům, nabízí se otázka, jestli jej před prodejem ještě nevylepšit, a nezvýšit tak jeho prodejní cenu. Záleží na mnoha okolnostech, ale rozhodně to může být výhodná investice. Když s prodejem vyloženě spěcháte, pak stačí dům uklidit a investovat alespoň do homestagingu. Někdo však zvažuje i výraznější rekonstrukci před prodejem. Investovat můžete také do přilehlé zahrady, aby vypadala upraveně. Stačí si pozvat zahradnickou firmu.

Homestaging – jednoduchá příprava domu k prodeji

Před prodejem domu se určitě vyplatí zaplatit si alespoň základní homestaging. Určitě vám s tím pomůže realitní kancelář, která tuto službu buď sama nabízí, nebo spolupracuje s profesionální firmou na přípravu nemovitosti k prodeji. V praxi to vypadá tak, že firma váš dům přemění během několika dnů tak, že bude mnohem fotogeničtější a celkově bude vypadat lépe. Taková investice obvykle stojí desítky tisíc korun. Firma s vaší pomocí vyklidí nepotřebný nábytek, naaranžuje jen vhodné kusy nábytku a celkově vytvoří příjemný první dojem. Tento dojem pak pomůže dům prodat, možná i za vyšší cenu.

Větší rekonstrukce jsou ke zvážení

Jestli uvažujete před prodejem o větší rekonstrukci, jako je výměna střechy nebo rekonstrukce koupelny, musíte mít asi extra důvod. Buď budete dům ještě sami nějakou dobu používat, nebo se vám zdá, že se taková investice vyplatí vzhledem k zvýšení prodejní ceny. Například u rekonstrukce koupelny nebo kuchyně bývá často lepší, nechat to už na novém majiteli. Ve výsledku je to však samozřejmě jen na vás.

Když si nejste jistí, jak se k prodeji domu postavit, vyplatí se prokonzultovat to se zkušeným makléřem nebo realitní kanceláří. Ta vám také řekne, jaká je reálná prodejní cena domu, kolik by stál homestaging, a jestli se podle ní vyplatí do nemovitosti před prodejem investovat.

7.8.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Rekonstrukce nemovitosti před prodejem

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.