RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Vyplatí se koupit drahý byt jako investici?

V dnešní době se nejspíše vyplatí koupit jakýkoliv byt. Podle všeho to vypadá, že ceny všeho včetně nemovitostí dále porostou. Proto se asi vyplatí koupit i drahý větší nebo luxusnější byt. Nebo i menší byt na dobré adrese. Jednoduše platí, že když máte kapitál, určitě se vyplatí jej investovat do nemovitostí. A lepší byt je celkem jistá investice.

V případě nákupu bytu jako investice se určitě vyplatí spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří. Ta vám poradí s výběrem vhodného investičního bytu podle vašich představ a požadavků. A pomůže vám vybrat takový byt, jehož cena časem určitě poroste.

Byt můžete dočasně pronajímat

Když v novém bytě nechcete sami bydlet, ideální je ho pronajímat. Tak získáte pasivní příjem. Můžete nemovitost pronajímat někomu z rodiny, což by mělo zajistit, že se o byt bude starat jako o vlastní, na druhou stranu zase nejspíše nebudete požadovat platit nájemné v plné výši. Druhou variantou je byt pronajímat za tržní cenu, čímž získáte více peněz, ale budete řešit výběr nájemníků a komunikaci s nimi. I s tím vám však může pomoci realitní kancelář.

Dnešní ceny bytů možná vypadají jako přestřelené, stále šplhají výše a výše. Je proto otázkou, jestli má vybraný byt opravdu takovou hodnotu. Jste ochotni dát za byt třeba 8 milionů korun? Záleží samozřejmě na velikosti bytu, lokalitě i stavu bytu,  ale každopádně se vyplatí probrat celou transakci se zkušeným makléřem, který vás celým procesem bezpečně provede a bude fungovat i jako váš odborný poradce.

17.7.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.