RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Vyplatí se vzít hypotéku na 30 let?

Když mladí lidé nedostanou od rodičů byt nebo jinou nemovitost, těžko si našetří na vlastní bydlení. Často tak bydlí v nájmu, poté si najdou partnera, chvíli bydlí společně v nájmu, ale brzy začnou řešit vlastní bydlení. Většinou je to tak, že když nepřijde finanční injekce od rodiny, zůstává zde už jen možnost hypotéky. Je lepší jít do hypotéky co nejdříve nebo si počkat a ještě bydlet pár let v podnájmu? To je individuální. Záleží na tom, jestli už se chcete usadit, jestli máte toho pravého partnera, jestli plánujete děti … Faktorů je spousta.

Lepší než platit nájem

Obecně platí, že z ekonomického hlediska je lepší platit hypotéku než podnájem. Je jasné, že když platíte hypotéku, investujete do svého. Když platíte podnájem, investujete do pronajímatele. Zní to jednoduše, ale i hypotéka má svá úskalí. Nemůžete jen tak změnit bydliště, uvážete se na jedno místo, musíte platit opravdu každý měsíc, a možná na hypotéku ani nedosáhnete. Když si ji berete společně se svým partnerem, a jednoho dne se rozejdete, budete řešit nepříjemné majetkové vyrovnání. Přesto je hypotéka výhodnější než podnájem.

Závazek na dlouhou dobu

Než si hypotéku vezmete, myslete na to, že se jedná o dlouhodobý závazek. Banka se nebude ptát, jak se cítíte, nezajímá ji, že nemáte práci, máte osobní problémy nebo jste nemocní. Musíte každý měsíc zaplatit včas. Jinak můžete o nemovitost přijít, stejně má banka na nemovitosti zástavu. Berete-li si hypotéku na 30 let, ujasněte si, že z toho nebudete mít po celou dobu nepříjemný stres.

Vyberte výhodnou hypotéku

Když už se rozhodnete o hypotéku zažádat, spolupracujte s realitní kanceláří nebo s nezávislým finančním poradcem. Makléř nebo poradce vám pomůže vybrat tu nejlepší nabídku přímo šitou na vaši situaci. V dnešní době se banky předhánějí, aby získali klienty. Když splňujete základní předpoklady bonity, můžete si mezi jejich nabídkami vybrat.

1.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.