RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Vytápění domu krbem nebo kamny

V dnešní době máte na výběr hned několik způsobů, jak vytápět rodinný dům. Jedním z nich je vytápění domu krbem nebo kamny. To má bezesporu své kouzlo hlavně v případě, že vidíme oheň. Když si pořídíte krb nebo kamna s výměníkem, mohou být topidlem, které nám zajistí teplo v celém domě. K tomu je však potřeba ještě čerpadlo nebo ventilátor.

Krb s výměníkem

Když chcete teplo z krbu rozvádět po celém domě, budete potřebovat krb s výměníkem. Ten může mít 3 podoby:

  • teplovzdušný - teplý vzduch je rozváděn do jednotlivých místností (například s pomocí ventilátorů)
  • teplovodní - ohřátá voda je rozváděná do radiátorů nebo do trubek v podlahovém vytápění
  • akumulační - tady je krbová vložka obestavěná, akumuluje se zde teplo, které následně sálá do dané místnosti

Zajímavé je, že když si chcete domů pořídit krb, budete potřebovat projektovou dokumentaci pro ohlášení na stavebním úřadě.

Krbová kamna

Když si nechystáte stavět krb, dobrou variantou jsou krbová kamna. Ta jsou výrazně levnější a nepotřebují žádné stavební povolení. V krbu se topí suchým, ideálně tvrdým dřevem, v krbových kamnech však můžete topit třeba i briketami. Můžete koupit dokonce kamna na biolíh, pelety nebo biomasu. Systém vytápění krbovými kamny může být stejný jako u krbu, tedy teplovzdušný, teplovodní nebo akumulační.

Vytápění rodinného domu krbem nebo kamny vyžaduje každý rok připravovat dřevo, abyste mohli přikládat. Je to práce navíc, ale toto teplo je moc příjemné a oheň v zimních měsících vytváří v domácnosti kouzelnou atmosféru!

11.7.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.