RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Vzrostlé stromy – velká cennost zahrady

Ať už prodáváte nebo nakupujete nemovitost se zahradou, podívejte se, jestli jsou na ní zdravé vzrostlé stromy. Jestli ano, je to velký bonus, protože vzrostlé stromy si nekoupíte, ani když máte spousty peněz. Na vzrostlé stromy si musíte počkat, než dorostou. A to trvá desítky let.

Na zahradě můžete změnit téměř cokoliv. S těžkou technikou je možné dělat i výrazné terénní úpravy, můžete si udělat novou výsadbu, postavit altánek, vystavět krásnou skalku, nechat udělat jezírko, vysázet ovocné stromy… možností je spousta, ale vzrostlé stromy jsou základ zahrady.

Kácet jen když je to nutné

Když koupíte zahradu se vzrostlými stromy a uvažujete o kácení některého z nich, dobře zvažujte. Když stojí stoletá hrušeň na místě, kde chcete stavět dům, buď ji zachráníte a dům posunete, nebo ji prostě budete muset skácet. Když už je strom opravdu starý, má vyhnilý kmen a hrozí, že by ve vichřici mohl spadnout na dům, je lepší jej zavčasu nechat skácet. Ale když kácení není nutné, možná bude stačit odborná prořezávka, na kterou si můžete najmout zahradníky nebo přímo stromolezce.

Kostra zahrady

Když koupíte, nebo třeba zdědíte, dům se zahradou, možná si řeknete, že je s ní potřeba něco dělat. Někdo si pozve zahradního architekta, jiný dá na vlastní uvážení nebo se jen poradí se svým okolím. Každopádně kostrou každé zahrady jsou vzrostlé stromy. Na ně se podívejte jako první a podle nich pak plánujte dál.

V případě, že chcete vysadit do zahrady další stromy, myslete na to, jak velké budou. Jabloně, hrušně, švestky, meruňky nebo broskve mají být od sebe minimálně 5 metrů. Ořech bude obrovský, dejte ho na severní stranu, ať vám nestíní, to stejné platí i pro obrovské třešně. V zahradě jsou krásné i okrasné stromy, listnaté i jehličnaté. Zasaďte je včas, ať stihnou vyrůst ještě za vašeho života!

1.5.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.