RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Za posledních 10 let se zvýšily ceny bytů o více než 70 %

Statistiky hovoří jasně, za posledních 10 let (tedy od roku 2012) ceny bytů neustále rostou. V průměru se v České republice zvýšily téměř o 75 %. A nadále rostou. Proto když uvažujete o koupi nemovitosti, a čekáte, až začnou ceny klesat nebo alespoň stagnovat, možná se načekáte nebo ani nedočkáte. V Praze a Brně například stojí metr čtvereční průměrně více než 100 000 korun.

V některých krajích vzrostly ceny bytů za posledních 10 let o více než 100 % (Zlínský kraj, Ústecký kraj, Jihočeský kraj), nejnižší nárůst je pak v Plzeňském, Pardubickém a Moravskoslezském kraji. Každopádně platí, že ceny bytů rostou a nejspíše i porostou dále. Vzhledem k rostoucí inflaci možná i rychleji než dosud.

Dva roky pandemie ceny bytů nesrazily

Všichni jsme asi trochu očekávali, že pandemie změní i realitní trh. Odborníci zpočátku předpovídali stagnaci cen nebo dokonce pokles cen bytů i dalších nemovitostí. V praxi pak v mezidobí mezi roky 2019 a 2020 ceny bytů rostly. V průměru o 19 %. Zároveň se stále prodalo zhruba stejné množství bytů jako v předchozích letech.

Z toho všeho celkem jasně vyplývá, že se vyplatí do bytů i dalších nemovitostí investovat i teď, v době, kdy se ceny zdají závratné. Když má někdo peníze navíc, pak je to rozhodně rozumnější varianta, než si nechávat peníze nechat ležet v bance nebo dokonce doma pod polštářem.

30.9.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.