RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Zajišťování spolehlivých nájemníků

Když máte nemovitost, kterou pronajímáte, získáváte tak pravidelný příjem. To je vždy příjemné, ale základem je najít spolehlivé nájemníky, kteří byt nebo dům nezničí a budou platit včas nájemné. Dohadovat se s nájemníky, vymáhat z nich peníze, nebo je dokonce nutit k vystěhování soudní cestou, tomu se chce každý pronajímatel vyhnout. Těmto nepříjemnostem se dá zabránit jedině pečlivým výběrem nájemníků.

Vybírat nájemníky, připravovat nájemní smlouvy, a dále pak s nimi komunikovat můžete buď sami, nebo to můžete nechat na profesionální realitní kanceláři. Je jasné, že když budete vše řešit sami, čeká vás spousta práce a možná i krutých přehmatů. S profesionální realitkou by vše mělo probíhat jako na drátkách, bez zbytečného stresu a finančních ztrát.

Realitní kanceláře najdou prověřené nájemníky

Když vložíte zodpovědnost za výběr nájemníků do rukou realitní kanceláře, zbavíte se těžkého břemena. Profesionální realitka má spousty zkušeností, určený makléř se bude o vaši nemovitost osobně starat. To znamená, že sežene spolehlivého nájemníka, kterého si prověří, zjistí jeho finanční situaci a tím pádem i schopnost splácet. Dají se zjistit i další informace, takže se vyhnete problémovým nájemníkům, kteří už třeba jinde dělali problémy. V neposlední řadě pak buď makléř nebo vy osobně dejte na dojem z osobního setkání.

Cílem není dostat z nájemníků co nejvíce peněz

Spousta lidí chce pronajímat svou nemovitost za maximum možného. Rozumnější je však pronajímat za o něco nižší cenu, ale získat opravdu spolehlivé nájemníky, kteří budou spokojeni, vydrží u vás dlouhodobě, nebudou nemovitost ničit a budou pravidelně platit. Slušný nájemník ocení, když mu dáte malou slevu, vrátí vám to pak slušným a férovým jednáním. Taková situace je ve výsledku výhodná pro obě strany.

Ať už si budete nájemníky shánět sami, nebo to necháte na realitní kanceláři, vždy je potřeba vše ošetřit dobrou nájemní smlouvou. U dlouhodobých nájmů se doporučuje nechat přepsat na nájemníky i energie a služby – elektřina, plyn, internet aj.

13.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Majitel realitní kanceláře

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.