RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Žít ve městě nebo na venkově?

Rozhodnutí o tom, kde budeme žít, je velmi zásadní. Lokalita, kterou zvolíme, ovlivňuje náš život skoro stejně významně, jako výběr partnera. Možná je to trochu přehnané, ale opravdu výběr místa, kam se chystáme zapustit kořeny, je zásadní. Láká vás více život ve městě nebo na vesnici? Obvykle je to tak, že mladí lidé míří do velkého města, studovat, budovat kariéru, zažít dobrodružství a nakonec i najít partnera. Když se rodina rozroste o dalšího člena, začíná prakticky nový život, kde už není potřeba mít kolem sebe ruch velkoměsta.

Život ve městě

Ve městě je mnohem více možností. Více kultury, přátel, kroužků pro děti, pracovních příležitostí i zábavy. Na druhou stranu jsou zde dražší nemovitosti (i velmi výrazně), méně klidu, přírody a taky čerstvého vzduchu. Ve městě je mnohem lepší dopravní dostupnost. Můžete jezdit do práce městskou hromadnou dopravou, děti jezdí na kroužky na kole nebo tramvají, můžete si zajít po práci s kamarádkou do divadla nebo na jógu. Koupíte si chatu na venkově a tam můžete trávit víkendy. Dojíždíte za přírodou a klidem.

Život na venkově

Na vesnici je větší klid. Horší je to už s prací, kam budete nejspíše dojíždět každý den autem. Navíc se zde často z rodičů stávají taxikáři, kteří rozvážejí své děti po různých kroužcích. Na druhou stranu je zde čistší vzduch, velká zahrada, blízko je les a v noci tma a ticho. Seženete tady o dost levnější nemovitosti, které si třeba i můžete dovolit. Nejspíše si časem najdete i kamarády, protože na venkov se stěhují i další přistěhovalecké rodiny (náplavy) z měst. A za kulturou a kamarády přece můžete také dojíždět. Na vesnici tak dojíždíte za městem a zábavou.

Je jasné, že obě varianty mají svá pro a proti. Vždy záleží na tom, co preferujete vy. Je dobré se na věc podívat i s nadhledem a představou, jak bude váš život vypadat za 5, 10 nebo i 20 let. Nemovitosti se sice dají prodat a koupit nové, ale kořeny se znovu zapouštějí o něco hůře. Ideální je sednout si s partnerem, sepsat si, co opravdu chcete, jaké máte finanční možnosti, a co vám kromě hlavy říká vaše srdce.

27.9.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.