Každý jsme jiný, máme různé představy o životě. Někdo je spokojený na vesnici v rodinném domě se zahradou, jiný nedá dopustit na pohodový život v bytě ve městě. Navíc se často během života představy a priority mění, takže rádi bydlíme ve městě v bytě jako studenti nebo mladíci bez rodiny, naopak se s radostí přestěhujeme na venkov do rodinného domu, když už máme děti.

Pro koho je vhodný život v bytě

Když bydlíte v bytě, máte spoustu času na své koníčky i na práci. Dokonce i na rodinu. Nemusíte se starat o opravy domu, neřešíte práce na zahradě. Přijdete domů, uvaříte si, máte klid a minimum povinností. Život v bytě ocení ti, kteří mají rádi výhody města, kulturu, sport. Když nejste vyloženě kutil, který potřebuje vlastní dílnu, nebo vás neláká práce na zahradě, pak je pro vás život v bytě rozhodně pohodlnější.

Kdo v bytě nevydrží

Když jste vyrůstali na vesnici a potřebujete mít prostor, čerstvý vzduch, přírodu a klid, pak není život v bytě ve městě ideální. Když máte zahradu, je to lepší pro děti, můžete mít i psa, kočky nebo i další zvířata. Naopak do bytu se zvířata moc nehodí. Jestli si v paneláku připadáte jako v králíkárně a nesnesete tak blízko sousedy, pak se do bytu raději nestěhujte.

Samozřejmě existují různé typy bytů a také různé lokality. Někdo má k bytu i předzahrádku, jiný zase balkón či lodžii. Pořád je zde však podstata bytu taková, že se jedná o celkem omezený prostor, kde vás na druhou stranu zase nečeká tolik práce. Nebudete řešit opravu střechy ani nebudete každý měsíc sekat trávník. Každému prostě vyhovuje něco jiného.

21.7.2021