RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Život ve městě, na vesnici, v horách či na samotě

Lidé se v životě obvykle několikrát stěhují. Někteří zůstanou celý život věrni jednomu městu nebo vesnici, ale spousta z nás během života změní své působiště. A záleží jen na nás, co preferujeme a v jaké části života se kde usadíme. V tomto článku se podíváme na místa, kde se dá bydlet, včetně důvodů proč tam lidé bydlí.

 

  1. Život ve velkoměstě

Mezi česká velkoměsta počítejme Prahu, Brno, Ostravu, Plzeň, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové nebo Pardubice. Jsou to velká města, kde je lehké najít práci, dá se tady studovat a potkat spoustu zajímavých lidí. Samozřejmě je obrovský rozdíl mezi Prahou a Ostravou, ale princip je podobný. Žijete obklopeni spoustou lidí, nejčastěji v bytě. Výhodou je spousta možností, město je takový kotel, kde nejvíce užívají mladí lidé, kteří z něj však často po čase odcházejí.

 

  1. Život v menším městě

Menších měst a městeček je v ČR spousta, Mají svou atmosféru, jsou klidnější a pořád nabízejí spoustu možností. Pracovní místa, možnost studia alespoň střední školy, kulturní i sportovní vyžití. Když z takového městečka pocházíte, často v něm budete bydlet celý život. Lidé zde už častěji mají blíže k přírodě a bydlí v rodinných domech či bytech.

 

  1. Život na vesnici

Život na vesnici je specifický. Za prací i studiem se často dojíždí do měst, na vesnici je maximálně základní škola, spíše jen malotřídka. Jsou zde však levnější nemovitosti, je jednodušší postavit si vlastní dům. Navíc život na vesnici je klidnější, příroda je na dosah a chybí zde ruch a shon velkoměsta.

 

  1. Život na horách či na samotě

Někteří lidé bydlí na horách nebo na samotě, blízko přírodě, kde mají ničím nerušený klid. Takový život samozřejmě není pro každého, potřebujete mít nutně auto, abyste se dostali do civilizace. Přesto je to pro určitý druh lidí lákavý styl života!

Kde byste chtěli žít vy?

8.8.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Kde žít?

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.