RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Zkoušky odborné způsobilosti realitních makléřů

První zkoušky podle standardu NSK (Národní soustava kvalifikací) pro kvalifikaci činnost obchodníka s realitami se v sídle Asociace realitních kanceláří České republiky uskutečnily v souladu s harmonogramem již v letních měsících tohoto roku. Absolventi se do budoucna budou moci jako první pyšnit osvědčením o získání profesní kvalifikace.

Proč?

Svoji způsobilost realitní kancelář osvědčuje dnes a denně v praxi. O tom, jestli to dělá dobře, hovoří zejména počty spokojených zákazníků. Těch, kteří se vracejí, těch, kteří doporučí tu kterou realitní kancelář svým známým, příbuzným... Ověřovat svoji připravenost ve smyslu zákona je však možné jediným způsobem. Je nutné úspěšně složit zkoušku, na jejímž základě obdrží realitní makléř osvědčení s razítkem autorizované osoby.

Autorizovaná osoba

Zkoušky probíhají u pověřených osob Informačního centra ARK s.r.o., autorizované osoby ve smyslu zákona na základě rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj ČR č. j.: MMR – 22281/2016. Realitní makléř, který má zájem složit zkoušku odborné způsobilosti pro profesní kvalifikaci činnost obchodníka s realitami, může tak na půdě ARK ČR učinit.

iso 17024 certifikace

Jak se ke zkoušce přihlásit?

Nejsnáze prostřednictvím on-line formuláře na www.arkcr.cz (přímý odkaz z hlavní stránky nebo rubrika kurzy). Do přihlášky uvádějte preferovaný termín. Termín zkoušky (přesný datum a čas) vám potvrdíme. Zkouška má písemnou část (test), ústní část a praktickou část (zkouška používání PC). Praktickou zkoušku je možné provést na vlastním notebooku. Doba trvání zkoušky je cca 90 min. V případě dotazů pište na kurzy@arkcr.cz nebo volejte: 602 311 859, 606 639 493, 608 446 656.

Úspěšným absolvováním této zkoušky získá realitní makléř doklad profesní způsobilosti, který:

a) Slouží k prokázání profesní způsobilosti pro klienty RK b) Splňuje kritéria povinné certifikace členů ARK ČR
c) Má sloužit jako jeden z dokladů pro zápis do seznamu

Paragrafové znění připraveného vládního zákona o realitním zprostředkování předpokládá doložení zkoušky odborné způsobilosti pro zápis do seznamu odborně způsobilých osob. Pouze osoby zapsané na seznamu odborně způsobilých osob vedeném u MMR ČR budou oprávněni ve smyslu zákona vykonávat zprostředkovatelskou činnost. Nečekejte, až bude nový realitní zákon v platnosti, a absolvujte zkoušku v požadovaném rozsahu již nyní.  Na sekretariátu ARK ČR je možné sjednat si individuální termíny pro zkoušku – například v případech, bude-li se jednat o více zájemců z jedné realitní společnosti.

Jak se na zkoušku připravit?

Každý, kdo vykonává činnost realitního makléře – ať už samostatně (OSVČ) nebo v týmu realitní kanceláře, ví, že se jedná o náročnou profesi. Nejen časově náročnou, ale náročnou zejména potřebným rozsahem znalostí. Samotné techniky prodeje a komunikace se zákazníky jsou mimořádně důležité, nikoli však postačující! Praxí dříve nebo později zjišťujeme, že byť máme možnost spolupracovat s daňovými poradci, právníky, stavaři, odhadci nemovitostí apod., alespoň část jejich znalostí musíme při styku se zákazníky mít. Praxe nás naučí mnohé, samostatné studium zákonů, vyhlášek, či odborných skript také. S dostatečnou praxí se ke zkoušce můžete přihlásit.

Nejjednodušší a hlavně časově nejméně náročné je však absolvovat kurz, jehož obsahem je vše, co zkouška profesní způsobilosti požaduje. Tím je bez pochyby rekvalifikační kurz OBCHODNÍK S REALITAMI pořádaný Asociací realitních kanceláří České republiky. Více informací získáte na www.arkcr.cz.

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.