RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Zrušení daně z nabytí nemovitosti potvrdil parlament

Rozhodnutí o zrušení daně z nabytí nemovitosti přišlo už dříve během roku, ale teprve minulý týden schválili toto zrušení poslanci. Zákon byl schválen drtivou většinou. Tento zákon teď ještě posoudí Senát. Daň z nabytí nemovitosti ve výši 4 % z kupní ceny nemovitosti museli platit kupující. Teď, když bude daň zrušena, bude to další motivační faktor k pořízení vlastního bydlení.

Zrušení daně zpětně od prosince 2019

Daň z nabytí nemovitosti se nebude platit u všech převodů, kde účinky vkladu nastaly v prosinci 2019 a později. Když už někdo v této době daň z nabytí zaplatil, bude mu vrácena.

Daň z příjmu se při prodeji neplatí, když ji vlastníte alespoň 10 let

Součástí zrušení daně z nabytí nemovitosti byla i změna o platbě daně z příjmu při prodeji nemovitosti. Doteď jste mohli bez placení daně z příjmu prodat nemovitost poté, co jste byli jejími majiteli minimálně 5 let. To se mění na 10 let. Důvod je celkem jasný, tím je snaha o omezení spekulativního pořizování nemovitých věcí. V tomto bodě nebylo žádných neshod.

Diskuze o možnosti odpočtu úroků u hypoték

Vláda navrhovala omezení odpočtu úroků u hypoték. Plán byl takový, že by byly odpočty zrušeny, daly by se uplatnit jen do konce roku 2021. Nakonec však prošel návrh poslance ODS Vojtěcha Munzara, který navrhoval zachování odpočtu. Schválený návrh snižuje celkovou částku úroků, o které se snižuje základ daně ze všech úvěrů poplatníků v jedné domácnosti z 300 000 Kč na polovinu (tedy na 150 000 Kč).

15.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř remax delux brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.