RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Zrušení odpočtu úroků z hypoték

Připravuje se podstatná změna, která ovlivní realitní trh. Už by to měla být jen formalita, která bude potvrzená během následujících týdnů (schváleno senátem a podepsáno prezidentem). Jedná se o zákon, který zajistí zrušení daně z nabytí nemovitosti, prodloužení časového testu pro osvobození od daně z příjmu při prodeji nemovitosti z 5 na 10 let a v neposlední řadě zrušení daňového odpočtu úroků z hypoték od roku 2021. Právě této třetí novince se budeme v našem krátkém článku věnovat.

Odpočty úroků z hypoték od základu daně jsou úplně běžná věc, kterou u nás v České republice využívají desítky tisíc lidí, kteří podávají daňové přiznání. Abyste mohli od svého základu daně odečíst úroky z úvěru na vlastní bydlení, musíte v současné době splnit 3 podmínky:

  • Mít úvěrovou smlouvu. Musíte být sám osobně účastníkem úvěrové smlouvy.
  • Vlastnit financovanou nemovitost. Dále musíte být vlastníkem nebo alespoň spoluvlastníkem nemovitosti, která je předmětem financování.
  • Užívat nemovitost k trvalému bydlení. Poslední podmínkou je nutnost užívat předmět financování k vlastnímu trvalému bydlení, případně k trvalému bydlení člena rodiny.

Svůj roční základ daně si zatím můžete snížit o částku, která závisí na sjednané úrokové sazbě a také na počtu let, které scházejí do konce splacení úvěru na vaše bydlení.

Nákup nového bydlení se tak vyplatí ještě letos

Jak bylo uvedeno hned na začátku, tím že bude zrušena daň z nabytí nemovitosti, a že máte letos ještě možnost odpočtu úroků z hypoték, je výhodné, koupit si novou nemovitost ještě v roce 2020. Důležitá je i informace, že klienti, kteří uzavřou smlouvu o úvěru ještě letos, budou moci snížení daňového základu o úrok z hypotéky využívat i nadále, dokonce i při následném refinancování úvěru!

26.5.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář remax z brna

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.