Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Blog


  • Home staging je profesionální příprava nemovitosti na prodej. Funguje to tak, že speciální firma nebo přímo realitka předělá (naaranžuje) váš byt nebo dům tak, aby vypadal lákavější (úklid, vyklizení nemovitosti, dovezení nábytku, dekorační předměty atp.). Tím zvýší jeho prodejní cenu o desítky až stovky tisíc korun. Nejen že nemovitost prodáte výhodněji, ale hlavně rychleji. Zaujme totiž kupující na první pohled. K tomu se používají finty jako prosvětlení interiéru, zvýraznění výhod dispozice nemovitosti a také navození příjemné atmosféry.

  • Hledáte nový pronájem? Někdy to není úplně jednoduché, obzvláště když máte děti, zvířata či omezený rozpočet. Nejlepší je začít tím, že si ujasníte, co vlastně chcete a určíte si lokalitu nemovitosti a cenu, kterou jste schopni a ochotni za pronájem platit. Pak můžete buď hledat sami, nebo oslovit realitní kancelář, aby vám s hledáním pomohla. Nebo můžete skloubit oboje.

  • Když se chystáte k nákupu nemovitosti v zahraničí, můžete spolupracovat s českou realitní kanceláří. Vyhnete se tak zbytečným chybám a přehmatům. Asi neznáte všechny byrokratické požadavky, své povinnosti a správný postup, jak na to. Ideální je některá z celosvětových realitních sítí (dokáže se postarat i o prodej nemovitosti v zahraničí). Investici do zahraničních nemovitostí zvažuje stále více lidí z Česka.

  • Pro evidence nemovitostí, zejména evidence práv k nemovitostem je třeba se zabývat otázkou, jakým způsobem mohou být tato práva zapsána, na základě jakých listin a s jakými právními účinky tato evidence vzniká. Katastr nemovitostí se důsledně řídí principem materiální publicity, což znamená, že neznalost údajů o právu k určité věci zapsaném ve veřejném rejstříku (katastru nemovitostí) nikoho neomlouvá (viz § 980 NOZ) a stav zapsaný v katastru se považuje za správný.

  • Zde se dozvíte, jak se kupovaná nemovitost převede na nového majitele. Vše je napsané v přehledných a jasných bodech. Průběh obchodu v následujícím článku je rozepsán až po podepsání rezervační smlouvy, kde si zablokujete vámi vybranou nemovitost. Některé obchodní případy jsou velmi složité, proto se vždy poraďte se svým makléřem!!! Anebo jestliže vás zajímají naše zkušenosti s těmi méně standardními převody, či máte nějaké rozšiřující dotazy neváhejte se na nás obrátit.

  • V prvním čtvrtletí tohoto roku došlo k masivním investicím zejména z Jižní Koreje, to z jedné třetiny celkového investovaného objemu. Jihokorejci si investičně oblíbili zejména moderní kancelářské prostory. Na českém trhu hrají dlouhodobě primárně německé a americké fondy, které však teď zůstaly hluboko v závětří a nepřesáhly hranici 10 %. Mezi hlavní akvizice Jihokorejců patří administrativní centrum Main Point Pankrác na Praze 4 a komplexy Waltrovka a Rustonka.

  • Objednavatelem realitních služeb je vždy prodávající a ten má tak zajištěno, že realitní kancelář pracuje pro něj, a ne pro kupujícího. Má zaručeno, že kancelář hájí především jeho zájmy. Na počátku obchodu si prodávající a realitní kancelář přesně specifikují jaké služby pro něj kancelář udělá a za jakou cenu. Provize za zprostředkovaní realitního obchodu je smluvní záležitost zúčastněných stran. Nemůže se tak stát, že si realitní kancelář na nemovitosti „přirazí“ provizi a vy nebudete vědět, jak byla vysoká atp.


  • Téměř nadčasovým produktem se zdá být cenová mapa kterou používají i banky pro zjištění ceny nemovitosti. Produkt, který se navenek může zdát, že je založený na poměrně jednoduchém algoritmu, kdy se vezmou data z katastru nemovitostí za období 6, 12 nebo 24 měsíců. A na základě statistických údajů je vyhodnocen průměr a medián hodnoty nemovitosti ve vybrané oblasti...


  • Plánujete nové bydlení a rozhodli jste se pro výstavbu nemovitosti vašich snů od samého základu? Naprojektovat a postavit dům přesně podle specifických požadavků a představ, již v dnešní době není zas takový problém. Oříšek však je najít vhodný stavební pozemek k realizaci vašeho snu, protože takovou parcelu vám na míru nikdo nepřipraví.

  • Na začátek bych ráda zmínila, že smlouvě o převodu nemovitosti (ať už se jedná o smlouvu kupní či darovací atp.) věnujte náležitou pozornost a její vyhotovení přenechejte vždy odborníkům. Stažené vzory dostupné na internetu jsou pro takové životní investice zcela nevhodné či přímo nebezpečné! V žádném případě nevěřte různým nejmenovaným portálům s těmito amatérskými vzory a jejich tristními postupy, které vás v lepším případě pouze ohrozí. Obraťte se na advokáty, kteří se specializují právě na právní převody nemovitostí. Ideálně advokáty spolupracují především s většími realitními společnostmi a jsou zapsání v ČAK (České advokátní komoře).

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.

Doporučené stránky