RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Blog realitky RE/MAX


  • Plánujete rekonstrukci koupelny nebo budete stavět dům? Obecně platí, že kuchyň a koupelna jsou jednoznačně nejdůležitější místnosti v bytě, tedy alespoň pro ženy J V kuchyni se tráví nejvíce času a koupelna nám zase dává komfort a intimní zázemí. Máte jasno v tom, jestli chcete mít koupelnu spojenou se záchodem, jestli potřebujete vanu, nebo vám bude stačit sprchový kout?

  • Rozdělení pozemku na více částí je administrativně celkem náročné, ale ve spoustě případů se to vyplatí. Nejčastěji je zde motivace získat z jednoho pozemku více stavebních parcel a rozprodat je. Případně lidé dělí pozemky kvůli dědictví, respektive proto, aby je rozdělili mezi své potomky. Když se rozhodnete rozdělit své pozemky, pak se vyplatí spolupracovat s realitní kanceláří, která vás celým procesem provede, a samozřejmě vám také pomůže stavební parcely prodat!

  • Klasický český model posledních dekád byl takový, že lidé bydleli v bytě nebo v rodinném domě, a ještě navíc měli někde jinde chatu či chalupu. Na chatu jezdili o víkendech a na prázdniny a užívali si tam klidu a přírody. Na druhou stranu taková chalupa potřebuje dost práce i peněz k tomu, aby se udržovala v přijatelném stavu.

  • Spousta lidí si plánuje, že se na důchod přestěhuje pryč z velkoměsta, ideálně někam do přírody, na chatu, kde budou mít jen svou malou chatu, zahrádku, klid a čistý vzduch. Podle statistiků to plánuje v podstatě každý čtvrtý člověk. Otázkou je, komu taková změna nakonec vyhovuje, protože představy jsou jedna věc a realita pak věc druhá.

  • Jestli hledáte nemovitost ke koupi a projíždíte různé realitní servery, případně nabídky realitních kanceláří, nečekaně často narazíte na nemovitosti, které už jsou prodány. Buď je to u nich přímo uvedeno, nebo to zjistíte, když na daný kontakt zavoláte. Zajímá vás, proč se to děje? V tomto článku se podíváme na několik důvodů, proč narážíme na inzeráty nemovitostí, které už jsou ve skutečnosti prodány.

  • Když kupujete nemovitost a celý proces úspěšně domluvíte, dostanete se nevyhnutelně ke vkladu vašeho vlastnického práva na příslušný katastr nemovitostí. Návrh na vklad je v podstatě návrh na zahájení řízení o zápisu vlastnického (nebo jiného) práva do katastru nemovitostí. Kromě vlastnického práva se dá zapsat i zástavní právo, předkupní právo, právo odpovídající věcnému břemeni, případně i jiné právo.

  • Když jste se dostali do problémů a máte na nemovitosti uvalenou exekuci, pořád je ještě vaše a snad se ji podaří prodat. Každý případ je jiný, ale určitě uděláte nejlépe, když to začnete řešit co nejdříve. Postavte se tomu čelem a začněte raději jednat hned. Prvním krokem by mělo být oslovení skutečně kvalitní realitní kanceláře, která vám s celým případem pomůže. Nejlepší je obrátit se na známou značku, tedy realitní kancelář, která působí po celém světě a má pobočky a tím i silnou podporu i v České republice. Například REMAX.

  • Když prodáváte nebo kupujete nemovitost, v jedné fázi se dojde do bodu, kdy je potřeba dát peníze za nemovitost do úschovy. A jedná se o velké peníze. Je to běžný postup a existuje hned několik variant, jak se úschova finančních prostředků řeší. V tomto článku se podíváme na 4 nejčastější varianty, u koho peníze uschovat:

  • Když se snažíte prodat nemovitost, máte prakticky dvě možnosti. Buď ji budete nabízet sami, což znamená, že si ji sami nafotíte, natočíte atp. + určíte prodejní cenu a vytvoříte inzerát, nebo budete spolupracovat s realitní kanceláří. Rozumnější je určitě druhá varianta. Když tedy spolupracujete s makléřem nebo realitkou, pak může nastat situace, že máte s realitní kanceláří sepsanou zprostředkovatelskou smlouvu, ale kupce si nakonec najdete sami. V tomto článku se podíváme, jak se to v praxi obvykle řeší.

  • Exkluzivní smlouva neboli výhradní zprostředkovatelská smlouva se uzavírá mezi majitelem nemovitosti, kterou chce prodat, a makléřem či realitní kanceláří. Detaily smlouvy jsou rozdílné, ale podstatou je to, že nemovitost bude prodávat výhradně daná realitní kancelář za jasně domluvenou cenu a provizi. Rozhodnutí o tom, že nemovitost bude prodávat jen jedna realitka, je nakonec výhodné pro všechny strany – pro prodávajícího, kupujícího i realitní kancelář. V tomto článku se na konkrétní výhody podíváme.

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky