RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Blog realitky RE/MAX


  • Když plánujete stavbu domu, nebo když si koupíte už postavený nový dům, nezapomeňte na význam stínící techniky. Kromě funkčnosti, tedy efektivní stínění, je důležitý i design. Stínící technika, ať už jsou to rolety, markýzy nebo žaluzie, výrazně ovlivňuje vzhled celého domu. Obzvláště pak vnější stínící technika, která je stále častější, protože udrží za okny nejen světlo, ale i teplo.

  • REALITNÍ MAKLÉŘI a stejně tak kanceláře neměli v České republice dlouhé roky dobrou pověst. Na trhu působilo velké množství neodborných a nekvalitních lidí, kteří pověst realitní profesi zkazili. Postupně naštěstí začali tito lidé z trhu mizet, ale bohužel ne definitivně. A s tímto despektem se museli potýkat i skuteční profesionálové, kteří tuto práci dělají s láskou a kvalitně. Například kancelář RE/MAX vytvořila pro své makléře způsob vzdělávání a další postupy, ale její přístup byl ojedinělý.


  • Praha je v rámci České republiky hodně specifické město. Je to „zlatá loď“, je to město, kam míří spousta mladých lidí za studiem, za prací, za životní zkušeností. Život v Praze dává obrovské možnosti, každý si tady najde, co ho láká. U mnoha lidí však jednoho dne přijde moment, kdy jim začne chybět klid, příroda a zatouží po životě na venkově. Je to logické a přirozené, z Prahy na venkov se nejčastěji stěhují právě rodiny s malými dětmi.

  • Když si koupíte byt přímo od developera, budete první, kdo v bytě bydlí. Je to zajímavý pocit přijít do novostavby a zařizovat si úplně nový byt. A když se do něj nastěhujete, může se stát, že většina vašich nových sousedů v domě ještě vůbec nebydlí, což dává zvláštní pocit ticha a klidu. Bytový dům se časem zabydlí, ale ten začátek je hrozně zajímavý.

  • Když se chystáte koupit novou nemovitost, byt nebo rodinný dům, potřebujete vyřešit financování. A když zároveň chcete prodat nemovitost, ve které právě bydlíte, čeká vás organizační oříšek. Jak vše načasovat tak, abyste nemuseli chodit v mezičase do podnájmu a místo jednoho stěhování absolvovat dvě? Viděli jste slavný film Kulový blesk? Tak složité to nebude, ale pomoc makléře vám určitě přijde vhod.

  • Je jasné, že o rychlosti a vůbec úspěchu prodeje nemovitosti, rozhoduje kromě ceny a lokality hlavně prezentace nemovitosti. V posledních letech i díky technologiím standard prezentací nemovitostí rychle stoupá. Když budete mít horší prezentaci, máte významnou nevýhodu oproti podobným nemovitostem. Když však spolupracujete s moderní realitní kanceláří, měla by se o dokonalou prezentaci samozřejmě postarat.

  • Určit optimální prodejní cenu nemovitosti je základ úspěšného a rychlého prodeje. Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Obecně platí, že když cenu přestřelíte, nemovitost neprodáte, naopak když ji dáte moc nízkou, zbytečně se připravujete o desítky až stovky tisíc korun. Určitě se vyplatí konzultovat určení prodejní ceny nemovitosti s odborníkem!

  • Vlastnictví nemovitosti je vysoce ceněné. Je to taková životní jistota, často se jedná o rodinné dědictví. Některé rodiny mají jasnou zásadu, že nemovitosti se neprodávají, jen nakupují, aby rostlo rodinné jmění. Prodávat nemovitosti, které lidé dostali od svých rodičů a prarodičů, se často považuje za hýření. Samozřejmě je to jen pohled některých, protože vždy záleží na tom, jak lidé použijí peníze, které za nemovitosti utržili. Jestli je investují do jiných nemovitostí, nebo do svého podnikání, zdá se to jako rozumná a férová investice.

  • Když se chystáte prodat nemovitost, nejspíše uvažujete o tom, jestli ji zkusíte prodat sami, nebo budete spolupracovat s realitkou. Jednou z výhod, které spolupráce s makléřem přináší, je právě odstup a prodej bez emocí. Když totiž člověk prodává sám, často je na nemovitost vázaný, ve svých očích ji přeceňuje nebo podceňuje. Navíc mohou majitele ovlivňovat různé životní patálie – dluhy, exekuce, rozvod, nečekané úmrtí v rodině s následným dědictvím apod.

  • Prefabrikované neboli montované domy mají v Česku stále více příznivců. Když máte vhodný stavební pozemek, můžete se totiž do jeho stavby pustit velmi rychle, a během pár měsíců v novém domě můžete bydlet. V tomto článku se podíváme na hlavní výhody montovaných domů a také na důvody, proč si je lidé pořizují. Pojďme se tedy podívat na výhody montovaných domů:

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky