RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Blog realitky RE/MAX


  • Švýcarsko je v mnohém inspirativní země, která má nejen úžasnou přírodu, specifický volební systém či vysoké ceny, ale také se tam trochu jinak přistupuje k bydlení. Faktem je, že ve Švýcarsku žije většina lidí v nájmech, a zároveň tito lidé nemají tendenci to měnit. Bydlení v nájmu je tam naprosto normální a většině lidí vyhovuje.

  • Se stěhováním je to podobné jako s prodejem nemovitosti. Určitě se vyplatí spolupracovat s profesionály, kteří vaši nemovitost rychle, bezpečně a výhodně prodají. To stejné platí i pro stěhování. Když budete spolupracovat s profesionální stěhovací firmou, celé stěhování proběhne hladce, rychle a bez zbytečného stresu.

  • V západním světě je naprosto běžné mít svého osobního makléře. Tak jako mají lidé v telefonu uloženo číslo na svého zubaře, doktora, odborníka přes počítače nebo mechanika, v Německu či v Anglii, mají lidé i své rodinné makléře. To neznamená, že by každý rok prodávali nebo kupovali nemovitosti, i když i to je možné, ale mají tak člověka, který jim v realitním oboru poradí, když potřebují. A to se hodí.

  • Je jasné, že díky pandemii bude inflace v tomto roce ještě vyšší než v roce minulém. A to není moc dobrá zpráva pro ty, kteří mají něco našetřeno. I proto se nabízí spousta možností k investicím. Investovat do něčeho, co má stálou hodnotu, nebo cena ještě v čase roste, to je ideální volba. A přesně toto jsou investice do nemovitostí. Nejlépe se investuje do bytů, ale můžete vybrat i jiný typ nemovitosti.

  • Když se chystáte koupit byt, pak určitě řešíte jeho lokalitu, velikost, cenu a také stav, v jakém je. Když budete váhat mezi bytem v novostavbě a starším bytem, přečtěte si tento článek. Obecně platí, že každý byt je jiný, a ne každá novostavba má takové mouchy, které v článku zmiňujeme. Konečný výběr je samozřejmě na vás, ale určitě myslete na to, že u bytů vždy neplatí, že nový je lepší než starší.

  • Když vybíráte stavební pozemek, abyste si postavili vlastní rodinný dům, na prvním místě bude bezpochyby lokalita. Kromě lokality je však potřeba myslet i na další věci. Důležité jsou dobře dostupné inženýrské sítě, blízké okolí pozemku, plán obce i konkrétní sousedi. Co je ale naprosto stěžejní, je velikost a tvar pozemku.

  • Víte o tom, že když se chystáte prodat rodinný dům, budete (nutně) potřebovat jeho energetický štítek? U domů, které jsou staršího data anebo po rekonstrukci ho budete potřebovat! Energetický štítek neboli průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) informuje o energetické náročnosti budovy (zařadí objekt do třídy A až G), a ukazuje její spotřebu za rok v MWh. Vyčísluje energie, které se spotřebují při běžném provozu. Díky PENB se dá zhruba dopočítat cena za vytápění objektu.

  • Když máte rodinný dům se zahradou, a zahrada je na příjemném místě, a ne hned u rušné cesty, tak určitě uvažujete o pořízení venkovního posezení. Pravdou je, že lidé kupují nemovitosti velmi často právě kvůli zahradě a možnosti trávit čas venku. Když už zahradu máte, pak je šikovná pergola skoro nutností. Můžete tam pořádat oslavy, odpočívat s kávou a knihou, nebo jen sedět a pozorovat ptáky.

  • Když prodáváte nemovitost, hlavním cílem je najít kupce, dohodnout se na ceně, a nakonec podepsat kupní smlouvu. S tímto vám samozřejmě pomůže realitní kancelář. Když se toto podaří, můžete si oddychnout a oslavit to, ale celý proces tím ještě nekončí. Zbývá totiž několik menších úkolů, které je ještě potřeba splnit. I s těmi by vám však měl pomoci makléř, se kterým spolupracujete!

  • V nemovitostech se točí velké peníze a jednotlivé realitní kanceláře a makléři mezi sebou bojují o zakázky. Pravdou je, že dobrý makléř si dlouhodobě buduje své jméno či značku, a časem mu chodí stále více klientů na doporučení. Úspěšná realitní kancelář však shání zakázky různými cestami, a spolupráce s tipaři je jednou z nich.

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky