RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Blog realitky RE/MAX


  • V dnešní době je pro spousty rodin prakticky nemožné postavit si vlastní rodinný dům. Když už máte pozemek a chcete si postavit běžný rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu, vyjde vás to třeba na 4 miliony korun. Když nedědíte nebo nepocházíte z bohatší rodiny, kde na to máte vzít? A přesto ve svém chtějí bydlet i rodiny, které se k tolika milionům nedostanou. Bydlet v nájmu celý život není ono, takže si buď koupí menší byt, nebo mohou hledat alternativy. Jedna z nich je celoroční bydlení v chatě.

  • Když uvažujete o investování do nemovitostí, zajímavou variantou jsou zahraniční nemovitosti. Samozřejmě nákup apartmánu u moře nebo někde na horách zní lákavě, ale má dva zásadní háčky – vysoké pořizovací náklady a velkou vzdálenost. Když máte dost peněz, první problém odpadá, velká vzdálenost se dá řešit všelijak. Můžete si najmout někoho místního, kdo se bude o nemovitost starat, můžete tam často sami jezdit. To záleží hlavně na tom, jestli chcete apartmány pronajímat, případně komu je pronajímat a jak to celé organizovat.

  • Když si kupujete nemovitost, kde už stojí nějaká stavba, můžete ji zbourat a postavit jinou. Demolice domu, stodoly, stájí, kůlny či jakéhokoliv objektu je docela výrazný zásah a většinou tak budete muset dát vědět úřadům. Něco lze zbourat bez povolení, u něčeho stačí ohlášení a někdy je potřeba demoliční výměr. V tomto článku se na jednotlivé varianty podíváme.

  • Když se chystáte koupit starší dům, vždy je potřeba důkladně zkontrolovat a zohlednit stav otopné soustavy. Zdroj tepla a stáří technologie je totiž velmi výrazný aspekt nemovitosti. Rozhoduje, kdy a kolik budete muset do vašeho nového domu navíc investovat. V neposlední řadě pak určuje, kolik vás bude stát vytápění domu.

  • Vlastníte byt a nemáte pro něj využití? Vy sami bydlíte v domě za městem a děti máte ještě malé? Prodat nechcete nebo nepotřebujete, protože víte, že nemovitost v čase zhodnotíte téměř vždy? Rozhodnete se tedy váš byt (dům) pronajmout někomu cizímu? Jak na to? Dnes bych vám rád poradil, jak takového nájemníka vybrat a co vše od něj chtít abyste co nejvíce snížili riziko, že vyberete špatně.

  • Úvěrové registry shromažďují informace o zákaznících finančních institucí. Některé zaznamenávají jen problémy se splácením, jiné zaznamenávají všechny, kteří mají pohledávky. Když podepisujete úvěrovou smlouvu, souhlasíte tak s tím, že budete zařazeni do registrů. A tyto úvěrové registry pak banky i nebankovní instituce používají při rozhodování, jestli dosáhnete na hypotéku nebo na jakýkoliv další úvěr. I proto je dobré vědět, jak na tom s úvěrovými registry jste.

  • Když se snažíte prodat nemovitost, prvním krokem je určit optimální prodejní cenu. S tím vám nejlépe pomůže zkušený makléř (nebo realitní kancelář), ale logicky už na setkání s ním přijdete s nějakou svou představou. Tuto představu si lidé velmi často dělají tak, že porovnávají podobné inzeráty na realitních serverech. Je to pochopitelné, ale je potřeba si uvědomit, že uvedené ceny jsou málokdy konečné, často prodávající prodá se slevou. V inzerátech jsou ceny spíše zbožné přání, kdyby to náhodou vyšlo.

  • V posledních letech se i v Česku staví stále více „slamáků“. Jsou to přírodní stavby, kdy se používá jako izolace sláma. Základem stavby je dřevěná konstrukce, ale stěny jsou tvořeny slaměnými balíky. Ty fungují i jako izolace. Slaměné stěny se pak omítají nejčastěji hliněnou omítkou. Takové slamáky vypadají kouzelně, dobře se v nich bydlí, lidé si je často stavějí svépomocí. Jsou to ekologické stavby, jejichž likvidace je velmi jednoduchá a nezatěžuje tak životní prostředí.

  • Majitelé nemovitostí, kteří přemýšlí, že svůj byt, dům či pozemek prodají, velmi často pokouší osud a snaží se prodat svépomocí. Myslí si, že prodej nemovitosti je hračka a že to určitě zvládnou sami. Neuvědomují si ale rizika, kterým se tímto vystavují, netuší, kolik času je to bude stát a velmi často si ani neuvědomují, jak postupovat v případě, když najdou toho správného kupce.

  • Přesně tak, marketing nemovitosti je pro skvělý prodej zásadní. Můžete vlastnit krásnou nemovitost a můžete ji i prodat ale bez precizního marketingu nikdy neoslovíte všechny možné potenciální zájemce, kteří by o koupi vaší nemovitosti mohli mít zájem. A proto nikdy z prodeje nezískáte maximum.

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky