RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Blog realitky RE/MAX


  • Když prodáváte nemovitost, potřebujete vytvořit její perfektní prezentaci. To znamená profesionální fotografie, přehledný půdorys a také co nejlepší popis nemovitosti. V tomto článku se podíváme, jak by měl takový atraktivní popis vypadat. Dobře napsaný inzerát potencionálního kupce navnadí, zodpoví jeho otázky a nenápadně ho popostrčí k tomu, aby vám napsal nebo zavolal.

  • Když se prodává nemovitost, jde většinou o velké peníze. Alespoň u obyčejných lidí to tak bývá. A lidé přemýšlejí o všem možném, i o tom, kdy je ten nejlepší čas prodat nemovitost. V praxi se ukazuje, že kromě rekreačních nemovitostí je to v podstatě jedno. Celoročně obyvatelné nemovitosti se dobře prodávají po celý rok. Obzvláště teď, kdy poptávka docela výrazně převyšuje nabídku. Takže s prodejem není potřeba z toho hlediska váhat.

  • Když má člověk čas a chuť na nový projekt, může investovat do bytu nebo domu, opravit ho a následně prodat. Je to zajímavá forma investice. Samozřejmě to není pro každého, je potřeba být šikovný, ideálně člověk, kterého celá rekonstrukce bude bavit. Jestliže o podobném projektu uvažujete, čtěte dále.

  • Prodej každé nemovitosti ovlivňuje spousta faktorů. Mezi ty základní patří stav nemovitosti, přesná lokalita, typ nemovitosti, prodejní cena a i to, jak je nemovitost na prodej připravena. Když rozdělíme nemovitosti na byty a rodinné domy, pak mluví statistiky jasně. V Brně a blízkém okolí se průměrná doba prodeje pohybuje u bytů kolem 2 až 4 měsíců, u rodinných domů pak kolem 7 měsíců. Když se jedná o atraktivní nabídku, může to být samozřejmě mnohem rychlejší. A naopak když někdo prodává za přemrštěnou cenu, nemusí najít kupce vůbec. Jedná se o čas, do kdy dostane prodávající peníze na účet od spuštění inzerce.

  • Zajímá vás, jak spolupracuje makléř a pronajímatel bytu? Když totiž chcete dlouhodobě pronajímat byt, vyplatí se vám spolupracovat s makléřem nebo realitní kanceláří, protože vám zajistí slušné a platící nájemníky, kteří byt nezničí. A o to většinou pronajímatelům hlavně jde. Obvykle to funguje tak, že realitní kancelář inzeruje pronájem daného bytu a společně s pronajímatelem vybere vhodné nájemníky. Ale co dál?

  • Spolupráce s makléřem se rozhodně vyplatí. Při prodeji nemovitosti jde o velké peníze, není zde prostor pro chyby. I proto je nejlepší mít na své straně schopného profesionála, který vás celým prodejem bezpečně provede. Pojďme se podívat na několik tipů, podle čeho si vybrat toho pravého makléře:

  • Vyjednávání o ceně nemovitosti je celkem běžná věc. Zájemci se často snaží cenu snížit, naopak prodávající by nejraději prodal za prezentovanou cenu, nebo klidně i vyšší, když je více zájemců, kteří jsou ochotni přihodit. Faktem je, že když máte v zádech zkušeného a schopného makléře, pak pro vás bude vyjednávání o ceně jednodušší. Respektive vyjednávat bude místo vás makléř.

  • Dědické řízení a vůbec dědictví bývá v mnoha rodinách důvodem k hádkám. I když si myslíme, že jsme své děti dobře vychovali a ony spolu budou dobře vycházet, v praxi to bývá složitější. Do hry se totiž dostávají jejich manželé a manželky, a vztahy v celé rodině jsou zase složitější. Někdo si nechce představovat bitvy o dědictví a většinu majetku rozdělí dětem už během svého života.

  • Pravdou je, že bydlení je hodně o emocích, o tom, jaký pocit z nemovitosti kupující má. Jde o hodně peněz a velké rozhodnutí a vlastní pocit kupujícího zde hraje velkou roli. Nemovitost se mu prostě musí líbit. Nakonec nejsou nejdůležitější ani peníze, ale právě tento pocit. I proto je dobré před samotným prodejem investovat peníze i energii do úklidu a přípravy nemovitosti k prodeji.

  • Když hledáte pronájem bytu a máte psa nebo kočku, v praxi je to dost omezující nevýhoda. Občanský zákoník sice říká, že "pokud chov zvířete nepůsobí majiteli bytu nebo ostatním obyvatelům domu nepřiměřené potíže, nemá majitel bytu právo na to, vám zvíře zakázat",  ale stejně se to nemusí každému majiteli líbit. Což je tedy celkem logické, protože se mohou obávat, že pes nebo kočka poškrábou zeď, parkety, nábytek nebo jinak byt poškodí.

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky