RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Blog realitky RE/MAX


 • Rekonstrukce bytu s následným prodejem
  Když máte byt, který chcete výhledově prodat, možná je ke zvážení, jestli se nevyplatí jej prvně dát do pořádku, aby měl vyšší prodejní cenu. Samozřejmě to záleží případ od případu, ale pro některé lidi je to výhodná možnost. Zainvestovat před prodejem do rekonstrukce bytu. Možná to na první pohled nedává smysl, protože nevíte, jak by si chtěl nový majitel byt upravit, ale základní rekonstrukce ničemu neuškodí. Je zde otázka, jestli se to vyplatí ekonomicky. Abyste neinvestovali více do rekonstrukce, než o kolik se zvedne prodejní cena bytu.

 • Rozvádíme se a máme hypotéku …
  Rozvod je obecně nepříjemná životní situace. I když je to často cesta ven ze vztahu, který nefunguje, a někdy začátek příjemnějšího období. Ideální je, když se manželé dohodnou na podmínkách rozvodu a tím i vypořádání majetku. Když se nedohodnou, řeší se věc soudně, což rozvod ještě ztěžuje a komplikuje. Dohoda může být taková, že se nemovitost prodá a manželé si peníze rozdělí, případně jeden z manželů druhého vyplatí, nebo nemovitost zůstane ve vlastnictví obou manželů v rámci spoluvlastnictví.

 • Vstupní školení remaxu pro začínající makléře
  Remax má jedinečný školící systém pro začínající realitní makléře. O školení makléřů se stará dceřiná společnost RX Akademie, která své vzdělávací aktivity nabízí i makléřům z konkurenčních realitních kanceláří. Školící centrum se nachází v Praze anebo v Olomouci. Vstupní vzdělávání trvá celkově 3. měsíce a je v něm rozloženo deset školících dní.

 • Co dělat, když máte vážného zájemce o koupi nemovitosti
  Jestliže prodáváte svou nemovitost a povedlo se vám najít vážného zájemce o koupi, gratulujeme. Ale pozor, ještě vás čeká spousta práce. V tomto článku se podíváme, na co všechno byste ještě neměli zapomenout, než prodej dotáhnete do konce. Co všechno tedy ještě musíte řešit:

 • Jak velký dům potřebujete?
  Když začínáte uvažovat o vlastním bydlení v rodinném domě, na místě je otázka, jak velký dům potřebujete. Obecně si v dnešní době blahobytu lidé pořizují až příliš velké domy, větší než doopravdy potřebují. Málokdo má našetřeno na nový dům, většina lidí si na nový dům bere hypotéku. Tím se zavazuje k dlouholetému splácení. Pro mladou rodinu je velký rozdíl půjčit si 2 miliony nebo 4 miliony korun. Jestli chcete postavit svůj nový rodinný dům co nejlevněji (kdo by nechtěl), pak opravdu zvažte, jak velký dům potřebujete.

 • Proč spolupracovat jen s jednou realitkou
  Lidé si často myslí, že čím více makléřům svěří prodej, tím rychleji se nemovitost prodá. V drtivé většině případů, je to však právě naopak! Také je otázka, za jakou cenu. Obvyklý průběh u nemovitostí, které lidé dávají více realitním kancelářím, je takový, že se podobný inzerát objeví už během prvního dne na různých realitních serverech. Fotky nic moc, popis okopírovaný jeden od druhého, někdy dokonce i různé ceny. Vaše nemovitost se točí na pomyslném realitním kolotoči. A výsledek?

 • Cizinci kupují v Brně spoustu nemovitostí
  Když prodáváte nemovitost, hodí se ji nabídnout i cizincům. Obzvláště ve velkých městech cizinci české nemovitosti běžně kupují. Statistika uvádí, že v Praze je to více než 20% nemovitostí, v Brně je to o něco méně, ale stále se jedná o velkou skupinu potencionálních zájemců. Navíc se stává, že jsou cizinci ochotni zaplatit i vyšší cenu, než byste čekali.

 • Kdo zaplatí provizi RK?
  Když prodává nemovitost realitní kancelář nebo makléř, dostane za své služby provizi. Záleží však na každé realitní kanceláři, od koho a jak vysokou bude provizi požadovat. Logické by bylo, že provizi zaplatí ten, kdo si realitní kancelář objednal, tedy většinou prodávající. V Česku je však běžné, že nezkušení nebo spíše (pod)průměrní makléři tvrdí, že budete mít jejich služby zdarma, že provizi zaplatí kupující. To je trochu divné, vždyť kupující si realitku neobjednal, proč by jí měl platit provizi za služby?

 • Proč realitní kancelář získá majiteli více peněz za jeho nemovitost?
  V současné době je dost možností, jak prodat nemovitost. Stále je mnoho majitelů, kteří svoji nemovitost prodávají sami bez realitní kanceláře i když počet „samoprodejců“ rapidně ubývá. Důvodem byla myšlenka, že když nemovitost prodají sami, ušetří za provizi a tím dostanou více peněz. Opak však bývá pravdou. Bez potřebných znalostí trhu a odpovídajícího marketingu tu nejvyšší cenu za nemovitost v daném čase většinou tito majitelé nezískají.

 • Co je to exkluzivní smlouva a jak to funguje?
  Exkluzivita (výhradka/exkluzivna atp.) v realitách znamená, že prodej nemovitosti může zajišťovat pouze jedna jediná vybraná realitní kancelář. Svěřit nemovitost více realitním makléřům v domnění, že se zvýší pravděpodobnost prodat nemovitost rychleji, se zpravidla nevyplácí. Svěření nabídky více realitním kancelářím je zpravidla kontraproduktivní, protože se informace o nemovitosti v jednotlivých nabídkách mohou lišit a to působí nedůvěryhodně. Navíc vzniká umělý převis nabídky, majitel je pak mnohdy pod tlakem realitních kanceláří a makléřů donucen cenu snížit na mnohem méně, než je skutečná hodnota nabízeného domu či bytu. Exkluzivní smlouva pomůže dosáhnout nejvýhodnější prodejní ceny na trhu.

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky