RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Blog realitky RE/MAX


  • V současné době, tedy v dubnu 2020, platí nová pravidla hypoték. ČNB uvolnila hned několik limitů úvěrových ukazatelů pro posuzování žádostí o nové hypotéky. Cíl je jasný, podpořit hypoteční trh a zvýšit dostupnost bydlení v době koronakrize. Je to impuls pro nové úvěry a také snaha vyvolat vyšší poptávku po vlastním bydlení. Pojďme se podívat na konkrétní změny.

  • V dnešní specifické době koronakrize se nabízí otázka, jak budou reagovat ceny nemovitostí. Budou klesat? Nikdo přesně neví, co se bude v následujících týdnech a měsících dít, ale dá se předpokládat, že současný stav ještě chvíli potrvá. K čemu povede? V tomto článku se zamyslíme nad možným (pravděpodobným) scénářem v oblasti realit.

  • Už je to více než dva roky, co ČNB zpřísnila podmínky pro udělování hypoték. Nejenže musíte mí alespoň 20 % vlastních prostředků, ale těžší je i prokazování vašich příjmů. Navíc jsou zde dva nové ukazatele – DSTI a DTI.

  • Bydlení u potoka, u řeky, u jezera, u rybníka nebo třeba u moře je hodně specifické. Voda je bonus navíc, ale zároveň je to i možné riziko. Každopádně je takový pozemek u vody odlišný od jiných pozemků. Když uvažujete o koupi pozemku u vody, kromě výhod se podívejte také na možná rizika. Kupovat dům v záplavové oblasti například není moc rozumné. Na druhou stranu, ne každý potok nebo řeka se v daném místě může vylít z břehů. Navíc si dům můžete postavit dále od vody, na vyvýšeném místě.

  • Nastavit správnou prodejní cenu nemovitosti hned na začátku prodeje, je jedním z nejdůležitějších a zásadních aspektů k tomu, abychom dosáhli maximální ceny za nemovitost v daném čase, kterou je trh schopný nabídnout. Samozřejmě ať už prodáváme nemovitost, auto nebo cokoliv jiného, vždy chceme prodat za co nejvyšší cenu. Způsobů, jak dosáhnout maximální kupní ceny je hned několik. Ale vždy je nejdůležitější nastavení správné prodejní ceny hned na začátku prodeje.

  • Sdílené bydlení neboli cohousing je v zahraničí celkem běžné. Tedy o dost rozšířenější než v České republice. Princip sdíleného bydlení je v tom, že několik lidí bydlí ve stejném bytě, který je rozdělen na soukromé pokoje (každý má minimálně jeden) a společné prostory (kuchyň, sociální zařízení, televizní kout, společný obývací pokoj apod.). Ve světě takové bydlení používají mladí lidé, senioři či skupiny známých (přátelé, rodiny, několik manželských párů atd.).

  • Když sháníte stavební pozemek, abyste si mohli na novém místě postavit dům, dobře vybírejte. Pozemek musí mít určitou velikost, aby se tam dům vešel a zůstal vám i kus zahrady. Navíc existují regulační plány daného území, kdy můžete mít zastavěno pouze například 30 % plochy pozemku. A to se do zastavěné plochy počítají všechny stavby včetně chodníků, terasy a zpevněných ploch.

  • Informace se v současné situaci rychle vyvíjejí a mění. Pojďme se podívat, jak je to na konci března 2020 s možností odkladu splátek hypotéky kvůli koronaviru. Když máte v důsledku vyhlášeného nouzového stavu problémy se splácením hypotéky, většina bank vám nabízí splátky si o 3 měsíce odložit. Každá banka k tomu přistupuje jinak a my jsme pro vás připravili přehled aktuálních postojů jednotlivých bank

  • V současné situaci kvůli Korona viru má spousta lidí nečekané volno. Držíme se doma, nestýkáme se s ostatními lidmi a máme čas přemýšlet. Konečně se zastavit a některé zásadní věci si ujasnit. Jednou z těchto věcí může být naše bydlení. Chcete opravdu stavět nový dům? Nestálo by za to, odstěhovat se konečně blíže přírodě? Prodáte byt po babičce, abyste měli peníze na rekonstrukci domu? Kde vlastně chceme bydlet? Obecně platí, že minimálně každý třetí člověk řeší budoucnost svého bydlení, uvažuje, jak to bude dál.

  • Vždy záleží na tom, na jakou realitní kancelář narazíte. Jejich služby se liší, kvalita a zájem bývají rozdílné. Když však oslovíte zkušené a ochotné profesionály, pak získáte opravdu silného partnera, který vás celým procesem prodeje nebo nákupu nemovitosti bezpečně provede. V tomto článku se podíváme, co obvykle zahrnuje realitní poradenství:

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky