RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Blog realitky RE/MAX


  • Když chcete prodat nemovitost, jednou z variant je nabídnout ji i někomu z rodiny. Majetek tak alespoň zůstane v příbuzenstvu. Každý takový prodej má svůj příběh, ale častokrát může dávat smysl. Existují různé důvody, proč nemovitost prodat někomu v rodině.

  • Při stavbě nového domu musíte vyřešit přípojky. Potřebujete nový dům připojit k sítím, voda, kanalizace, plyn a elektřina. V tomto článku se zaměříme na přípojky plynu a elektřiny. Přípojka je úsek mezi naší stavbou a veřejnou sítí. Obecně platí...

  • Zákon o GDPR vstoupil v platnost už v roce 2018, ale ne každému je jasné, co vlastně znamená. Zjednodušeně pro realitní kanceláře GDPR znamená, že bez souhlasu je možné sbírat a uchovávat osobní údaje klientů jen v případech, které určuje zákon (uvedeny níže). Osobní údaje se také nesmějí dávat dalším osobám.

  • Co-housing je v podstatě druhem komunitního bydlení. Překládá se také jako blízké sousedské bydlení nebo spolubydlení. V praxi jde o vědomě budované společenství, komunitu, kde se klade důraz na mezilidské vztahy a zároveň se zachovává osobní nezávislost. Velmi důležitý je fakt, že se obyvatelé co-housingu aktivně podílí na fungování sousedského společenství (a většinou také iniciují projekt i vznik komunity).

  • Každý jsme jiný, máme různé představy o životě. Někdo je spokojený na vesnici v rodinném domě se zahradou, jiný nedá dopustit na pohodový život v bytě ve městě. Navíc se často během života představy a priority mění, takže rádi bydlíme ve městě v bytě jako studenti nebo mladíci bez rodiny, naopak se s radostí přestěhujeme na venkov do rodinného domu, když už máme děti.

  • Když uvažujete o stavbě nového domu, musíte hlavně rozhodnout, z jakých materiálů bude dům postaven. Jednou z variant je kombinace zděného domu a dřevostavby. Stavební firmy to sice nedělají rády, protože se obvykle specializují buď na dřevěné domy nebo na zděné domy, ale v praxi to určitě zařídit jde a není to ani tak složité.

  • Když se chystáte stavět dům, potřebujete zajistit připojení stavby k sítím. Budete do domu přivádět elektřinu, vodu, možná i plyn. Potřebujete, aby sítě byly v dosahu pozemku a vy si tak mohli zřídit přípojky. V tomto článku se podíváme na vodovody a kanalizace, tedy na základní postup při připojení stavby na vodovody a kanalizace.

  • Když máte hlučné sousedy, je to nepříjemné. Hluk může způsobovat spousta faktorů a aktivit. Například sousedova pračka, běhající děti v bytě nad vámi, křik a hádky ve vedlejším bytě i rušná ulice pod okny. Zvukovou izolaci můžete částečně řešit sami, ale něco je nejlepší si vyříkat se sousedy.

  • V dnešní době se nejspíše vyplatí koupit jakýkoliv byt. Podle všeho to vypadá, že ceny všeho včetně nemovitostí dále porostou. Proto se asi vyplatí koupit i drahý větší nebo luxusnější byt. Nebo i menší byt na dobré adrese. Jednoduše platí, že když máte kapitál, určitě se vyplatí jej investovat do nemovitostí. A lepší byt je celkem jistá investice.

  • Podkrovní byty mají něco do sebe. V někom probouzejí romantické představy, a opravdu jsou jiné než klasické byty. Zkosené stěny, dřevěné trámy, střešní okna, to vše působí rozhodně zajímavě. V tomto článku se podíváme na reálné výhody a nevýhody podkrovních bytů.

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky