Finanční transakce s ruskými občany

S ohledem na probíhající válku na Ukrajině již Evropská unie přijala mnoho opatření, která mají za cíl sankcionovat Rusko a Bělorusko a jeho státní příslušníky.

Smyslem předmětných opatření je ztížit ruským státním příslušníkům, fyzickým osobám s bydlištěm v Rusku, právnickým osobám usazeným v Rusku a subjektům či orgánům usazeným v Rusku, využívání finančního systému EU, a to např. tak, že v rámci jedné úvěrové instituce (banky) nesmí hodnota vkladu jedné z výše uvedených osob přesáhnout částku 100 000 EUR (nebo jeho ekvivalent v jakékoliv jiné měně). Banky tak mají povinnost sledovat finanční prostředky na účtech svých ruských klientů. Vklady nad celkovou hranici 100 000 EUR u jedné banky musí být ze strany této banky odmítnuty. Zda banka zamítne celý vklad nebo pouze částku přesahující stanovený limit, je pouze na dané bance.

Toto opatření nedopadá na ruské státní příslušníky a fyzické osoby s bydlištěm v Rusku, pokud mají současně státní příslušnost či trvalý nebo dočasný pobyt v některém členském státě EU, EHS či Švýcarsku.

Je tak doporučeno, u případných obchodů s ruskými klienty věnovat zvýšenou pozornost, zda smluvní strany splňují podmínky, aby mohla řádně proběhnout úhrada kupní ceny, neboť nepřipsání peněžních prostředků straně prodávající by mohlo znamenat i zrušení kupní smlouvy. Veškeré AML povinnosti tím samozřejmě nejsou nijak dotčeny a je nutné je plnit i nadále (zejm. prověřit, zda účastník obchodního případu není na sankčních seznamech).

28.5.2022

O mně

„MILUJI, CO DĚLÁM. DĚLÁM, CO MILUJI!“

Za svoji práci v roce 2022, 2021, 2020 a 2019 jsem získala Ocenění TOP mimořádných makléřů sítě RE/MAX Česká republika a za poslední rok jsem několikrát získala certifikát nejúspěšnější makléř kanceláře RE/MAX Delux. Zrealizovala jsem již přes 80 realitních transakcí.   

Jsem vdaná, a pyšná máma dvou dětí. Mám 17. letou dceru Terezku a dospělého syna Patrika. Relaxuji procházkami v přírodě, s dobrou knihou, při posezení se svými přáteli, miluji sluníčko, moře a cestování. S dcerou rády experimentujeme v kuchyni.

Pomáhám majitelům nemovitostí zorientovat se na současném realitním trhu tak, aby prodali svou nemovitost bezpečně, rychle a s co nejvyšším ziskem. Dělat lidem radost je mým životním krédem. Svoji tvář neschovávám. Za své služby svým klientům ručím, vždy se k práci stavím profesionálně s největší péčí. Mým cílem je reality dělat jinak = nejlíp!

Individuálnímu přístup k prodávajícímu a kupujícímu je samozřejmostí. Díky moderním technikám a profesionálnímu marketingu, dokážu Vaši nemovitost prodat za NEJVYŠŠÍ TRŽNÍ CENU. Na službách nikdy nešetřím = k nemovitostem nechávám dělat profesionální fotografie, točím videoprodhlídky a virtuální 3D prohlídky, samozřejmostí jsou půdorysy, pokud je to vhodné dělám home staging.

 

Reference klientů, kteří využili moje služby:

www.remax-czech.cz/reality/re-max-delux/dagmar-micikova

Mičíková Dagmar

Makléř

Certifikáty

100_percent realitn_profesion_l_cmyk 195x200_RMX_Aukcni_specialista Certifikovaný-makléř-2_rgb 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.