Jaký je vývoj realitního trhu konci roku 2022? A predikce cen?

Nejednoho z nás zajímá, jaké jsou předpoklady vývoje realitního trhu na konci roku 2022, ať už máme zájem o koupi, či prodej nemovitosti.

Níže jsem pro Vás připravila několik grafů, které Vám pomohou se ve stávající situaci na realitním trhu zorientovat:

Jaké je nyní na trhu nemovitostí množství nabídek?

Vývoj nabídky bytů na prodej podzim 2022

Vývoj nabídky domů na prodej podzim 2022

 

Jaký je současný počet prodaných nemovitostí?

Počet prodaných bytů dle ČÚZK 2022

Počer prodaných rodinných domů dle ČÚZK

Na hypotéky dosáhne a může si dovolit čím dál méně lidí, což samozřejmě ovlivňuje počet zájemců o nemovitost.

Oproti minulému rekordnímu roku 2021 je už teď jasné, že jsou hypotéky dražší a klesat nějakou dobu nebudou. Stávající úrokové sazby a limity stanovené pro jejich získání jsou přísnější a na nutnou výši hypotéky dosáhne minimální počet obyvatel. To představuje zejména pro mladou osamostatňující se generaci značnou překážku.

 

Jaká je průměrná sleva prodaných nemovitostí?

Počty zlevněných nabídek podzim 2022

Nabídkové versus realizované ceny podzim 2022

Průměrné zlevnění nabídek podzim 2022

Zdroj dat všech grafů: valuo.cz Radek Šitera-zakladatel

Nejvíce klesají ceny bytů v panelových domech před rekonstrukcí:

Byt Švermova, Brno 3+1 – 72,5 m2                   10/2021           6 336 000,-       87 300,-/m2

Byt Ukrajinská, Brno 3+1 – 63 m2                      10/2022           4 360 000,-       69 200,-/m2

Zdroj dat: prodeje realizované v realitní kanceláři REMAX Delux

Profesionální realitní služby poskytuji již pátý rok. Zrealizovala jsem více než 80 realitních transakcí.  Ráda s Vámi u šálku dobré kávy ☕️ v naší DELUX kanceláři na adrese Brno, Křenová 538/22 proberu vše co potřebujete v oblasti nemovitostí a jejich financování.

Jsem spolehlivost a profesionalita. Moje zkušenost, Vaše výhoda!

Potřebujete znát momentální prodejní cenu Vaší nemovitosti. Ráda Vám ji bezplatně vyhotovím. Pro odhad ceny mi vyplňte základní informace k vaší nemovitosti.

M: +420 735 795231
E: dagmar.micikova@re-max.cz

Wwww.remaxdelux.cz/dagmar-micikova

Dáša Mičíková realitní makléř

O mně

 

„MILUJI, CO DĚLÁM. DĚLÁM, CO MILUJI!“

 

Za svoji práci v roce 2022, 2021, 2020 a 2019 jsem získala Ocenění TOP mimořádných makléřů sítě RE/MAX Česká republika a za poslední rok jsem několikrát získala certifikát nejúspěšnější makléř kanceláře RE/MAX Delux. Zrealizovala jsem již přes 80 realitních transakcí.   

 

Jsem vdaná, mám 16. letou dceru Terezku a dospělého syna Patrika. Relaxuji procházkami v přírodě, s dcerou na koních, miluji moře a cestování. Ráda si doma na terásce něco pěkného přečtu nebo si zajdu s přáteli někam na vínko. S dcerou rády experimentujeme v kuchyni.

 

Pomáhám majitelům nemovitostí zorientovat se na současném realitním trhu tak, aby prodali svou nemovitost bezpečně, rychle a s co nejvyšším ziskem. Dělat lidem radost je mým životním krédem. Svoji tvář neschovávám. Za své služby svým klientům ručím, vždy se k práci stavím profesionálně s největší péčí. Mým cílem je reality dělat jinak = nejlíp!

 

Individuálnímu přístup k prodávajícímu a kupujícímu je samozřejmostí. Díky moderním technikám a profesionálnímu marketingu, dokážu Vaši nemovitost prodat za NEJVYŠŠÍ TRŽNÍ CENU. Na službách nikdy nešetřím = k nemovitostem nechávám dělat profesionální fotografie, točím videoprodhlídky a virtuální 3D prohlídky, samozřejmostí jsou půdorysy, pokud je to vhodné dělám home staging.

 

Reference klientů, kteří využili moje služby:

www.remax-czech.cz/reality/re-max-delux/dagmar-micikova

Mičíková Dagmar

Makléř

Certifikáty

100_percent realitn_profesion_l_cmyk 195x200_RMX_Aukcni_specialista Certifikovaný-makléř-2_rgb 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.