Novela stavebního zákona

Dne 13. 5. 2022 schválila Poslanecká sněmovna roční odklad účinnosti části nového stavebního zákona. Vláda dne 2. 2. 2022 rozhodla o částečném odložení účinnosti zákona č. 283/2021 Sb., stavební zákon. Vláda tak získala čas na vypracování novely, která by se věnovala změně celého stavebního zákona, zejména aby zrealizovala svůj záměr předejít vyšší míře centralizace, která by se měla prohloubit vznikem Nejvyššího stavebního úřadu. Zachován by však měl být záměr zřídit Specializovaný a odvolací stavební úřad, jehož hlavním zaměřením budou zejména stavby rozsáhlejšího charakteru a nadregionální stavby, mezi které spadají např. komunikace či plynovody. Stavební úřady na úrovni obcí by měly zůstat zachovány.

Dále lze předpokládat, že rozsáhlá budoucí novela stavebního zákona rovněž ponechá všechny postupy digitalizace stavebního procesu. Zachován by měl být předesílaný princip jednoho razítka, kdy po jeho získání od příslušného stavebního úřadu budou účastníci stavebního řízení mít vzdálený přístup do tzv. systému stavebníka, prostřednictvím kterého budou moci činit většinu úkonů a dalších kroků elektronicky.

Agendu, jež by měl vykonávat Nejvyšší stavební úřad, převezme po přechodnou dobu, tj. do 30. 6. 2024, Ministerstvo pro místní rozvoj. Nový stavební zákon se tak od 1. 7. 2023 použije jen ve vztahu k celostátně významným stavbám (dálnice, železnice, elektrárny). Ostatní stavby se po přechodnou dobu budou nadále řídit předchozí právní úpravou stavebního zákona.

Vládní návrh byl 13. 5. 2022 schválen Poslaneckou sněmovnou a míří do Senátu.

28.5.2022

O mně

„MILUJI, CO DĚLÁM. DĚLÁM, CO MILUJI!“

Za svoji práci v roce 2022, 2021, 2020 a 2019 jsem získala Ocenění TOP mimořádných makléřů sítě RE/MAX Česká republika a za poslední rok jsem několikrát získala certifikát nejúspěšnější makléř kanceláře RE/MAX Delux. Zrealizovala jsem již přes 80 realitních transakcí.   

Jsem vdaná, a pyšná máma dvou dětí. Mám 17. letou dceru Terezku a dospělého syna Patrika. Relaxuji procházkami v přírodě, s dobrou knihou, při posezení se svými přáteli, miluji sluníčko, moře a cestování. S dcerou rády experimentujeme v kuchyni.

Pomáhám majitelům nemovitostí zorientovat se na současném realitním trhu tak, aby prodali svou nemovitost bezpečně, rychle a s co nejvyšším ziskem. Dělat lidem radost je mým životním krédem. Svoji tvář neschovávám. Za své služby svým klientům ručím, vždy se k práci stavím profesionálně s největší péčí. Mým cílem je reality dělat jinak = nejlíp!

Individuálnímu přístup k prodávajícímu a kupujícímu je samozřejmostí. Díky moderním technikám a profesionálnímu marketingu, dokážu Vaši nemovitost prodat za NEJVYŠŠÍ TRŽNÍ CENU. Na službách nikdy nešetřím = k nemovitostem nechávám dělat profesionální fotografie, točím videoprodhlídky a virtuální 3D prohlídky, samozřejmostí jsou půdorysy, pokud je to vhodné dělám home staging.

 

Reference klientů, kteří využili moje služby:

www.remax-czech.cz/reality/re-max-delux/dagmar-micikova

Mičíková Dagmar

Makléř

Certifikáty

100_percent realitn_profesion_l_cmyk 195x200_RMX_Aukcni_specialista Certifikovaný-makléř-2_rgb 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.