RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Informace k dani z nemovitých věcí na rok 2023

Daňové přiznání se podává na zdaňovací období roku 2023(dopředu), a to podle stavu k 1.1.2023. Úterý 31.1.2023 je posledním dnem pro podání daňového přiznání z nemovitých věcí.

Kdo podává daňové přiznání?

Ti, jenž v roce 2022:

 • nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku nebo pokud zaevidovali krajinný prvek na svém pozemku
 • darovali nemovitost
 • prodali nebo jinak pozbyli nemovitost
 • v minulosti přiznané nemovité věci provedli přístavbu, nástavbu nebo ji částečně zlikvidovali, pokud na základě těchto změn současně došlo ke změně druhu nebo výměry pozemku, případně zvýšení nadzemních podlaží a podobně
 • dále je nutné upozornit, že i část budovy nebo inženýrské stavby, je-li dokončená a užívaná, je předmětem zdanění.

Pokud Vám ještě nějaká nemovitá věc v kraji zbyla, musí také podat daňové přiznání. Pokud všechny své nemovité věci v daném kraji v roce 2022 pozbyli, stačí doručit na finanční úřad písemné oznámení o této skutečnosti.

Pro podání daňového přiznání doporučuji využít online finanční úřad, pomocí kterého, po přihlášení do Daňové informační schránky plus (DIS+), můžete podat daňové přiznání elektronicky z pohodlí domova. U daně z nemovitých věcí můžete využít nové služby předvyplnění daňového přiznání údaji z posledního přiznání, takže nemusíte vyplňovat do daňového přiznání nemovité věci, které jste již v minulosti přiznali. Více naleznete na portálu finanční zprávy

Kdo nepodává daňové přiznání?

 • poplatník, který podával daňové přiznání v uplynulých letech, a nezměnily se u něj skutečnosti rozhodné pro stanovení daně. 
 • Je-li jedinou změnou ve vztahu k nemovité věci k 1. 1. 2023 změna koeficientu – daňové přiznání se nepodává, správce daně tyto změny automaticky zohlední při výpočtu daně na aktuální rok sám.
  • Změna koeficientu, který si určuje pro každý rok obec nebo změna průměrné ceny pozemku, také není důvodem pro podání daňového přiznání.

Placení daně z nemovitých věcí…

 • Nejzazší lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí (případně zálohy na tuto daň) je 31.5.2023
 • Finanční správa bude poplatníky informovat o jejich daňové povinnosti na rok 2023 jako tradičně formou složenky

Profesionální realitní služby poskytuji již pátý rok. Zrealizovala jsem více než 80 realitních transakcí.  Ráda s Vámi u šálku dobré kávy ☕️ v naší DELUX kanceláři na adrese Brno, Křenová 538/22 proberu vše co potřebujete v oblasti nemovitostí a jejich financování.

Jsem spolehlivost a profesionalita. Moje zkušenost, Vaše výhoda.

Potřebujete znát momentální prodejní cenu Vaší nemovitosti. Ráda Vám ji bezplatně vyhotovím. Pro odhad ceny mi vyplňte základní informace k vaší nemovitosti.

M: +420 735 795231
E: dagmar.micikova@re-max.cz                                   

Wwww.remaxdelux.cz/dagmar-micikova                 naskenujte si QR kód a dozvíte se o mně více! 

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.