RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak se budou vyvíjet ceny bytů v roce 2022?

Na prodejní cenu bytu má samozřejmě vliv celá řada faktorů. V tomto článku se na některé z nich podíváme. Vybrala jsme 5 základních faktorů, které cenu bytu ovlivňují nejvíce:

  • 1. Stav a velikost bytu. Základem je samozřejmě samotný byt, jeho velikost, technický stav bytu. Ale také zda má balkon či lodžii nebo v jakém je patře, či jestli je v bytovém době, který je revitalizován.
  • 2. Lokalita. Stav bytu můžete změnit rekonstrukcí, ale lokalitu nezměníte. Velký vliv na cenu má dostupnost občanské vybavenosti (školky, školy, obchody, lékaři apod.), vzdálenost od zastávky MHD, možnost zajít si na procházku a v neposlední míře možnost parkování v bezprostřední blízkosti bytového domu, ve kterém se byt nachází.
  • 3. Situace na trhu. Ceny bytů jsou v současné době hodně vysoko. Rozhodně je více zájemců o koupi bytu než těch, kteří byt prodávají. To je velká výhoda prodávajících, logicky to i zvyšuje cenu bytu.
  • 4. Příjmy obyvatel a dostupnost hypoték. Když se zvyšují platy a ekonomika obecně prosperuje, lidé jsou ochotni zaplatit za byty více. OVŠEM JAK OVLIVNÍ CENY BYTŮ V ROCE 2022 NOVÉ PODMÍNKY ČNB PRO ZÍSKÁNÍ HYPOTÉKY, ZVYŠOVÁNÍ ÚROKOVÝCH SAZEB HYPOTÉK A ROSTOUCÍ INFLACE??? To nám ukáže trh…  Pro rok 2022 konkrétně od 1.dubna totiž ČNB znovu zpřísnila podmínky pro získání hypotéky. Konkrétně se jedná o tři ukazatele (LTV, DTI a DSTI), kterými může regulovat trh s hypotékami. Výsledkem zřejmě bude skutečnost, že na hypotéky dosáhne méně lidí, tudíž může být menší poptávka po nemovitostech...
  • 5. Typ vlastnictví. Na cenu bytu má vliv i to, jestli se jedná o družstevní byt nebo byt v osobním vlastnictví. Obecně platí, že družstevní byt má nižší cenu než ten v osobním vlastnictví. Když máte byt v osobním vlastnictví, všechno je jednodušší. Na katastru nemovitostí jste zapsán jako vlastník. Oproti tomu u družstevního bytu nejste vlastníkem bytu, když družstevní byt prodáváte, neprodáváte přímo byt, ale pouze svá členská práva v bytovém družstvu.

Jak se budou vyvíjet ceny bytů v roce 2022

Určit optimální prodejní cenu bytu je celkem umění a nejlépe vám s tím poradí zkušený makléř nebo realitní kancelář. Když chcete byt prodat, určitě se vyplatí spolupracovat s odborníky, kteří budou na vaší straně a celým procesem vás bezpečně provedou. Přece jen jde o hodně peněz.

Úspěšně jsem zrealizovala již 72 realitních případů. NEPRODÁVÁM PRVNÍMU ZÁJEMCI – VŽDY PRODÁM ZÁJEMCI, KTERÝ NEBÍDNE NEJVÝHODNĚJŠÍ TRŽNÍ KUPNÍ CENU.

Ráda s Vámi u šálku dobré kávy ☕️ v naší DELUX kanceláři na adrese Brno, Křenová 538/22 proberu vše co potřebujete v oblasti nemovitostí a jejich financování.

M: +420 735 795 231
E: dagmar.micikova@re-max.cz                                                   

W: www.remaxdelux.cz/dagmar-micikova

Dagmar Míčková realitní makléřka

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.