RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak se budou vyvíjet ceny domů v roce 2022?

Na prodejní cenu rodinného domu má samozřejmě vliv celá řada faktorů. V tomto článku se na některé z nich podíváme. Vybrala jsme 5 základních faktorů, které cenu rodinných domů ovlivňují nejvíce:

  1. Stav a velikost domu. Základem je samozřejmě samotný dům, jeho velikost, technický stav, vzhled, ale také to, jak má velkou zahradu, jestli je pozemek svažitý a jak starý dům je.
  2. Lokalita. Stav domu můžete změnit rekonstrukcí, ale lokalitu nezměníte. Lokalita je úplný základ ceny domu – zda je dům ve městě, či na vesnici. Velký vliv na cenu má dostupnost občanské vybavenosti (školky, školy, obchody, lékaři apod.), vzdálenost od zastávky MHD, možnost zajít si na procházku a v neposlední míře možnost parkování u domu.
  3. Situace na trhu. Ceny domů jsou v současné době hodně vysoko. Rozhodně je více zájemců o koupi domu než těch, kteří dům prodávají. To je velká výhoda prodávajících, logicky to i zvyšuje cenu domu. Koupě domě je zásadní životní rozhodnutí, takže i v dnešní době je potřeba při prodeji domu počítat, že samotný prodej, než se najde vhodný zájemce může několik měsíců trvat.
  4. Příjmy obyvatel a dostupnost hypoték. Když se zvyšují platy a ekonomika obecně prosperuje, lidé jsou ochotni zaplatit za nemovitosti více. OVŠEM JAK OVLIVNÍ CENY DOMŮ V ROCE 2022 NOVÉ PODMÍNKY ČNB PRO ZÍSKÁNÍ HYPOTÉKY, ZVYŠOVÁNÍ ÚROKOVÝCH SAZEB HYPOTÉK A ROSTOUCÍ INFLACE??? To nám ukáže trh…  Pro rok 2022 konkrétně od 1.dubna totiž ČNB znovu zpřísnila podmínky pro získání hypotéky. Konkrétně se jedná o tři ukazatele (LTV, DTI a DSTI), kterými může regulovat trh s hypotékami. Výsledkem zřejmě bude skutečnost, že na hypotéky dosáhne méně lidí, tudíž může být menší poptávka po nemovitostech...

Určit optimální prodejní cenu domu je celkem umění a nejlépe vám s tím poradí zkušený makléř nebo realitní kancelář. Když chcete dům prodat, určitě se vyplatí spolupracovat s odborníky, kteří budou na vaší straně a celým procesem vás bezpečně provedou. Přece jen jde o hodně peněz.

Úspěšně jsem zrealizovala již 72 realitních případů. NEPRODÁVÁM PRVNÍMU ZÁJEMCI – VŽDY PRODÁM ZÁJEMCI, KTERÝ NEBÍDNE NEJVÝHODNĚJŠÍ TRŽNÍ KUPNÍ CENU.

Ráda s Vámi u šálku dobré kávy ☕️ v naší DELUX kanceláři na adrese Brno, Křenová 538/22 proberu vše co potřebujete v oblasti nemovitostí a jejich financování.

M: +420 735 795 231
E: dagmar.micikova@re-max.cz                                                   

W: www.remaxdelux.cz/dagmar-micikova

Makléřka Dagmar Mičíková REMAX

 

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.