Když není stavba náležitě zapsána, nemá například stavební povolení, pak může stavební úřad nařídit její odstranění. Když tomu chce majitel zabránit, může podat žádost o dodatečné povolení stavby. Po podání žádosti stavební úřad rozhodne, jaké dokumenty je potřeba k legalizaci stavby předložit. Obvykle je potřeba dodat geometrický plán, dokumentaci ke stavbě, někdy je nutná i revize instalací nebo dodatečná kolaudace. Po předložení požadovaných dokumentů bude stavba zapsána do katastru nemovitostí.
Obecně platí že černou stavbu lze legalizovat v případě, že je dodrženo následující:
Když chcete například prodávat dům, který je černou stavbou nebo jeho část není legalizovaná, ideální je oslovit zkušenou realitní kancelář, která vám poradí, jak postupovat. Pomůže vám stavbu legalizovat a najde vám i vhodného kupce.
27.6.2021
Na práci realitního makléře mě baví především rozmanitost, kontakt s lidmi a možnost pomoci jim nejen prodat, či pronajmout nemovitost, ale často tím i vyřešit velké životní změny. Každý obchod je jiný a díky tomu se mohu neustále osobnostně i profesně posouvat.
Ke klientům přistupuji s upřímností, empatií a lidskostí. Vždy mě zajímá jejich důvod prodeje, jejich příběh. Jen tak jim mohu nabídnout řešení, které dává smysl. Umím spojit lidský přístup s vysokou profesionalitou a dotáhnout věci do úspěšného konce.
Při své práci využívám veškeré dostupné nástroje jako profi fotky, videoprohlídky, homestaging, 3D půdorysy, práci se sociálními sítěmi atp. Nezapomínám ani na offline marketing a sílu osobních kontaktů.
Nezáleží, zda prodáváte byt, dům, pozemek nebo hledáte nájemníka, vždy udělám maximum, aby byl výsledek ten nejlepší možný. A abyste se cítili, že jste v dobrých rukou.
Ve volném čase vyhledávám klid i energii, miluji české hory, dobré jídlo, sport, knihy, přátele a rodinu. Věřím v to, že realitní profík může být zároveň nejen zdatný odborník, ale také upřímný, ferový a lidský partner, který vás provede celým procesem s lehkostí.