Bojíte se zaplatit rezervační zálohu, kdyby vám neschválili úvěr?

V dnešní době se velká většina nemovitostí kupuje za pomoci hypotečního úvěru. Je to absolutně běžné. Jestli také patříte k lidem, kteří chtějí financovat koupi nemovitosti úvěrem, pak možná řešíte i platbu rezervační zálohy. Máte obavy zaplatit rezervační zálohu na nemovitost ještě dříve, než vám úvěr schválí? Co kdyby ho neschválili, dostanete své peníze zpátky?

Ideální je spolupracovat s realitní kanceláří, která vás celým procesem nákupu nemovitosti provede. Nejčastěji budete jednat ještě s další realitní kanceláří, která vaši vysněnou nemovitost prodává. Běžně to funguje tak, že každá realitní kancelář úzce spolupracuje s nezávislými finančními poradci, kteří během dvou dnů zodpovědně odhadnou, jestli na úvěr dosáhnete. A podle toho se zařídí.

Když potvrdí, že splňujete kritéria a na úvěr na 99 % dosáhnete, pak by měla slušná realitka garantovat vrácení rezervační zálohy ve výši bez nákladů na advokáta v případě, kdyby vám úvěr nakonec banka z jakéhokoliv důvodu neposkytla.

Rozhodně je rezervační poplatek a jeho vrácení v případě, že na úvěr nedosáhnete, téma, které byste určitě měli s realitní kanceláří zastupující majitele nemovitosti předem probrat. Když budete mít v zádech spolupracující realitní kancelář, pak to váš makléř s prodávající realitkou vyřídí za vás.

29.10.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci spojenou s rozvodem. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Lada Peková

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.