Chcete být odhadce nebo makléř?

Odhadci nemovitostí a makléři hrají na stejném hřišti. Oběd dvě profese se musejí vyznat ve světě nemovitostí, často se tyto profese i prolínají. Makléř může být zároveň odhadce a naopak. Když se však podíváme na obě profese blíže, je v nich docela velký rozdíl.

Odhadce nemovitostí pracuje sám

Odhadce nemovitostí v zásadě řeší jen oceňování nemovitostí. Musí se vyznat v tom, jak se odhad ceny nemovitosti dělá, zná různé způsoby oceňování a jeho práce nejčastěji spočívá v tom, že na počítači zpracovává informace o nemovitosti, jejíž cenu odhaduje. Začne to tím, že osobně zajede na prohlídku nemovitosti, poznamená si všechny možné informace a dále pak pracuje samostatně ve své kanceláři. Výsledkem je pak kvalifikovaný odhad nemovitosti, za který dostane předem danou sumu peněz (v řádech tisíců korun).

Makleřina je pestřejší

Oproti tomu realitní makléř má mnohem větší záběr, dělá více činností a jeho práce vypadá na první pohled zajímavěji. Jedná s různými lidmi, pracuje na počítači, jezdí na prohlídky, telefonuje a vůbec je jeho práce o dost pestřejší. Odměna za prodanou nemovitost je pak obvykle v řádech desetisíců/statisíců korun. Na druhou stranu nikdy neví, kdy nemovitost prodá nebo pronajme, jeho příjmy jsou spíše nárazové. Odhadce to má přesně naopak, za každý odhad dostane jasně danou sumu.

Jaký jste typ člověka vy? Která profese by vás bavila více? Kreativnější práce makléře nebo spíše introvertská a precizní práce odhadce?

2.12.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci spojenou s rozvodem. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Peková Lada

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.