Co když spolupracujete s RK a kupce si najdete sami

Když prodáváte nemovitost s realitní kanceláří v zádech, mělo by to fungovat tak, že jste jeden tým. Nejlépe spolupracovat jen s jednou realitkou, která dá do prodeje vaší nemovitosti všechno. Společně určíte prodejní cenu i strategii, realitní kancelář vám pomůže připravit nemovitost k prodeji, vytvoří profesionální prezentaci a začne hledat kupce.

Když během tohoto období najdete kupce sami, tím lépe. Realitní kancelář pokračuje ve svých službách a celou transakci vám pomůže dotáhnout do konce. Dostanete všechny služby, na kterých jste se dohodli a ve výsledku můžete být maximálně spokojeni, máte přeci kupce, a dokonce velmi rychle!

Obvyklá je 20 % sleva z provize

Situace, kdy si najdete kupce sami, by měla být zahrnuta i ve zprostředkovatelské smlouvě. Obvykle se ve smlouvě uvádí, že když si prodávající najde kupce sám, odměna realitní kanceláře se snižuje o určitá procenta. Běžně se jedná o 20 % slevu z ceny, kterou realitní kanceláři platíte. Je to logické, realitní kancelář pracuje na prodeji na plné obrátky a tím, že jste našli kupce sami, jste jim samozřejmě práci ulehčili a celý prodej zrychlili.

Vždy samozřejmě záleží na tom, s jakou realitní kanceláří spolupracujete, ale tuto možnost, že si sami najdete kupce, je určitě dobré na úvodní schůzce s realitním makléřem probrat, aby pak nevznikaly zbytečné spory. Jste přece jen na stejné lodi a máte společný cíl!

2.11.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci spojenou s rozvodem. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Lada Peková

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.