Co určuje cenu nemovitosti

Na prodejní cenu nemovitosti má samozřejmě vliv celá řada faktorů. V tomto článku se na některé z nich podíváme. Vybrali jsme 5 základních faktorů, které cenu nemovitosti ovlivňují nejvíce:

  1. Stav a velikost nemovitosti. Základem je samozřejmě samotná nemovitost, její velikost, vzhled, stav domu nebo bytu, ale také to, jak je udržovaná zahrada, jestli je pozemek svažitý a jak starý dům je.
  2. Lokalita. Stav nemovitosti můžete změnit rekonstrukcí, ale lokalitu nezměníte. Lokalita je úplný základ ceny nemovitosti. Záleží na tom, jestli je nemovitost u rušné cesty, jaká je dostupnost služeb, jací jsou sousedé, jak daleko je to do města a do přírody apod. Anebo jestli je nemovitost ve městě, či na vesnici.
  3. Situace na trhu. Ceny nemovitostí jsou v současné době hodně vysoko. Rozhodně je více zájemců o koupi nemovitostí než těch, kteří nemovitost prodávají. To je velká výhoda prodávajících, logicky to i zvyšuje cenu nemovitosti.
  4. Příjmy obyvatel a dostupnost hypoték. Když se zvyšují platy a ekonomika obecně prosperuje, lidé jsou ochotni zaplatit za nemovitosti více. Když se k tomu přidají nízké úrokové sazby hypoték, je to pro prodávajícího jen dobře.
  5. Typ vlastnictví. Na cenu bytů má vliv i to, jestli se jedná o družstevní byt nebo byt v osobním vlastnictví. Obecně platí, že družstevní byt má nižší cenu než ten v osobním vlastnictví.

Určit optimální prodejní cenu je celkem umění a nejlépe vám s tím poradí zkušený makléř nebo realitní kancelář. Když chcete nemovitost prodat, určitě se vyplatí spolupracovat s odborníky, kteří budou na vaší straně a celým procesem vás bezpečně provedou. Přece jen jde o hodně peněz.

14.12.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci spojenou s rozvodem. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Lada Peková

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.