Finanční transakce s ruskými občany

S ohledem na probíhající válku na Ukrajině již Evropská unie přijala mnoho opatření, která mají za cíl sankcionovat Rusko a Bělorusko a jeho státní příslušníky.

Smyslem předmětných opatření je ztížit ruským státním příslušníkům, fyzickým osobám s bydlištěm v Rusku, právnickým osobám usazeným v Rusku a subjektům či orgánům usazeným v Rusku, využívání finančního systému EU, a to např. tak, že v rámci jedné úvěrové instituce (banky) nesmí hodnota vkladu jedné z výše uvedených osob přesáhnout částku 100 000 EUR (nebo jeho ekvivalent v jakékoliv jiné měně). Banky tak mají povinnost sledovat finanční prostředky na účtech svých ruských klientů. Vklady nad celkovou hranici 100 000 EUR u jedné banky musí být ze strany této banky odmítnuty. Zda banka zamítne celý vklad nebo pouze částku přesahující stanovený limit, je pouze na dané bance.

Toto opatření nedopadá na ruské státní příslušníky a fyzické osoby s bydlištěm v Rusku, pokud mají současně státní příslušnost či trvalý nebo dočasný pobyt v některém členském státě EU, EHS či Švýcarsku.

Je tak doporučeno, u případných obchodů s ruskými klienty věnovat zvýšenou pozornost, zda smluvní strany splňují podmínky, aby mohla řádně proběhnout úhrada kupní ceny, neboť nepřipsání peněžních prostředků straně prodávající by mohlo znamenat i zrušení kupní smlouvy. Veškeré AML povinnosti tím samozřejmě nejsou nijak dotčeny a je nutné je plnit i nadále (zejm. prověřit, zda účastník obchodního případu není na sankčních seznamech).

28.5.2022

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci spojenou s rozvodem. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Peková Lada

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.