Jak prodat byt s hypotékou

Když máte byt a na něm nesplacenou hypotéku, bez problémů ho můžete prodat. Je to celkem běžná věc. Faktem je, že nesplacená hypotéka se již nepovažuje za hendikep nemovitosti. Ideální je spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří, která vám pomůže situaci elegantně a co nejvýhodněji vyřešit.

Když už máte zájemce o vaši nemovitost potřebujete požádat banku o mimořádnou splátkou úvěru. Vaši hypotéku totiž nejspíše kupec nepřevezme, to si spíše vyjedná novou. Obecně platí, že ideální čas k prodeji bytu s hypotékou je konec fixace. Právě v tento moment můžete úvěr nejen refinancovat, ale také úvěr bez sankcí doplatit z toho, co dostanete za svůj byt, nebo klidně z jiných zdrojů.

Celou akci je ale dobré řešit s předstihem, ideálně právě se zkušeným partnerem v zádech. Tímto partnerem může být finanční poradce nebo ještě lépe makléř, který rovnou zajistí i prodej vašeho bytu. Zařídí veškerou byrokracii a zajistí aby na sebe vše ideálně časově navazovalo.

V praxi je opravdu prodej bytu s hypotékou běžný, i banky s ním počítají. Každý případ je však trochu jiný, záleží třeba i na tom, zda kupující platí v hotovosti či z jiného úvěru či zda přebírá stávající úvěr. Pro laika vypadá proces celkem složitě, protože se jedná na více frontách, ale když budete spolupracovat s realitkou a začnete prodej řešit s předstihem, vše dobře dopadne.

7.12.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Lada Peková

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.