Jak se zbavit vlhkosti v domě

Když koupíte starý dům, případně máte chalupu, možná řešíte problém s vlhkostí v domě. Staré domy mohou mít různé problémy, ale vlhkost a plísně patří k nejčastějším. Příčin může být hned několik, často bývá vlhkost i kombinací více faktorů. Pojďme se na nejčastější příčiny i možnosti jejich odstranění podívat:

  • Vzlínající zemní vlhkost. Nejčastějším původem vlhkosti ve starých domech bývá vzlínající zemní vlhkost, která vniká do objektu vlivem narušené, dožilé nebo chybějící izolace. Tady pomůže doplnění chybějící vodorovné izolace, aby zemní vlhkost z podkladu nemohla dál stoupat do zdiva a poškozovat je.
  • Děravá střecha. Když máte ve střeše díry nebo prostě přes střechu zatéká, dá se to řešit zase buď kompletní výměnou střechy, ideálně rozšířit přesah střechy, nebo alespoň opravou střešní krytiny. To se týká také okapů a dešťových svodů.
  • Závady na rozvodech vody a odpadů. Když máte narušené potrubí vody nebo kanalizace, může docházet k prosakování vody z potrubí do zdiva, což je problém. Je potřeba rozvody vyměnit nebo alespoň opravit. Ideální je pozvat si specializovanou firmu.
  • Vysoká vzdušná vlhkost v domě. Možná je v domě vysoká vzdušná vlhkost. Tady je potřeba topit, větrat, ideálně nesušit doma prádlo (pořídit si sušičku), zajistit odvětrávání (digestoř) při vaření apod.

Když máte starý vlhký dům, je potřeba řešit nejen následky vlhkosti, ale hlavně příčinu vlhkosti. Právě příčinu je potřeba odstranit, jinak se vlhkosti nikdy pořádně nezbavíte.

8.12.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci spojenou s rozvodem. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Lada Peková

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.