Kdy je čas na novou střechu

Střecha je u každé stavby velmi důležitá. Když je v pořádku střecha a do domu nezatéká, je to základ úspěchu. Pod střechou pak můžete dělat v klidu další rekonstrukce. Proto je potřeba mít střechu v pořádku. Jak poznáte, kdy je čas na rekonstrukci střechy? Obecně platí, že když už vám do domu přes střechu zatéká, je nejvyšší čas něco s tím dělat. Střechu zkontrolujte před každou zimou.

Když třeba koupíte starou chalupu a chystáte se na rekonstrukci, začnete nejspíše od střechy. Určitě se vyplatí poradit se se zkušeným stavařem. Někdy je to jasné a musí se dát nová střešní krytina, což je investice v řádech statisíců korun, jindy stačí jen pozvat klempíře, ať stávající krytinu opraví. Pravdou je, že můžete mít na střeše 80 let starou krytinu z betonových tašek, která zvenku už nevypadá vábně, ale může v klidu vydržet funkční dalších 50 let. Naopak nové pálené tašky mohou být za 15 let poškozené a bude je nutné vyměnit. Stav střešní krytiny by měl ohodnotit zkušený odborník.

Ještě důležitější, než krytina je stav krovů. Když je ve špatném stavu krov nebo latě, rekonstrukce je nezbytná. Krov se dá zpevnit, doplnit nebo udělat úplně nový. Právě na stavu krovu záleží i výběr střešní krytiny, protože staré krovy byly stavěny na určitou nosnost, proto se na ně vyplatí dávat spíše lehčí krytiny (například plechové).

Ke střeše patří také komín, oplechování, okapy… To všechno je dobré před zimou zkontrolovat a případně opravit, aby netekla voda přímo na fasádu nebo aby vám do domu nezatékalo kolem komínu. Rekonstrukce střechy není zrovna levná záležitost, ale když je na ni čas, tak je potřeba ji udělat pořádně.

27.10.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci spojenou s rozvodem. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Lada Peková

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.