Koupit byt nebo rodinný dům?

Uvažujete o koupi nemovitosti? Jestli ano, pak hlavní je vaše motivace. Nejčastěji si lidé kupují nemovitost, aby v ní bydleli, nebo jako investici, aby nemovitost pronajímali.

Začněme druhým případem, když kupujete nemovitost jako investici a budete ji pronajímat. V takovém případě je ideální koupit byt ve městě, kde se dá jednoduše shánět nové nájemníky. Po bytových pronájmech ve městech je největší poptávka. Neznamená to, že se nedá koupit na pronájem rodinný dům, jen jsou zde obvykle větší starosti s údržbou domu, zahrady či sháněním nájemníků.

V případě, že kupujete nemovitost k vlastnímu bydlení, záleží volba mezi bytem a rodinným domem na spoustě faktorů. Tady je potřeba si ujasnit, jaké potřeby rodina má, jak vidí svou budoucnost, jak tráví volný čas apod. Když nejste kutilové a svůj volný čas trávíte raději sportem, výlety nebo cestováním za kulturou, pak je asi lepší bydlet v bytě. Když se vyžíváte v opravách domu, jste budovatelé nebo rádi pracujete na zahrádce, pak se nabízí volba rodinného domu.

Samozřejmě záleží i na tom, kde máte práci, jak početnou máte rodinu, jestli máte nějaké domácí mazlíčky a v neposlední řadě i to, jaké jsou potřeby ostatních členů rodiny.

Když budete potřebovat pomoci s nákupem nemovitosti v dané lokalitě, ideální je oslovit zkušenou realitní kancelář, která vám pomůže s výběrem i rozhodováním a pomůže dovést nákup vysněné nemovitosti bezpečně až do konce!

23.10.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci spojenou s rozvodem. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Lada Peková

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.