Může cizinec koupit českou nemovitost?

Zajímá vás, jestli si může cizinec koupit nemovitost v České republice? Odpověď je jednoduchá: Samozřejmě! V České republice jsou stejné podmínky nákupu nemovitosti pro tuzemské i zahraniční kupující. Zahraniční kupující musí mít čistý trestný rejstřík. Stejné podmínky platí nejen pro občany EU, ale i o občany jiných zemí mimo EU. Kromě čistého trestního rejstříků už stačí jen doložit platné osobní doklady.

Pro cizince je ideální (stejně jako pro našince) spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří, která všechno vyřídí. Získáte tak profesionální servis, budete mít odborníky na své straně. To se týká nejen nákupů, ale ještě výrazněji prodejů nemovitostí. S šikovným makléřem půjde celá transakce jako po másle. Bezpečně vás provede celým procesem od začátku až do konce.

Nákup nemovitosti na dálku

Cizinci často využívají i službu, které vám některé realitní kanceláře nabízejí. Můžete si koupit nemovitost, aniž byste tady v České republice osobně byli. Obecně platí, že na základě jednoduché plné moci je tak možné zakoupit jakoukoliv nemovitost. To vám zajistí právě realitka. Obzvláště pro cizince v době pandemie je to zajímavá možnost, kterou v praxi celkem běžně využívají.

U známějších realitních kanceláří je samozřejmostí, že se cizinci domluví i anglicky, německy, španělsky nebo i v jiných jazycích. Ne snad že by všechny jazyky makléři ovládali, ale spolupracují i s tlumočníky v méně častých jazycích, německy a anglicky pak většinou i hovoří.

14.11.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci spojenou s rozvodem. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Lada Peková

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.