Nájemné může pokrýt náklady na hypotéku

Když člověk uvažuje o investici do nemovitosti, i když nemá dostatečný kapitál, základem je obvykle získat hypotéku. Když získáte hypotéku a rozložíte si splácení na delší dobu (20 až 30 let), může vám tyto splátky platit nájemné, které dostanete od svých nájemníků. Obecně pak platí, že po splacení hypotéky pak nebudete mít dluhy a zůstane vám nemovitost. To je velký rozdíl oproti tomu, kdo bydlí po celou dobu v nájmu.

Delší doba splácení hypotéky je sice delší závazek, ale zvýhodní vám cenu hypotéky. Navíc se může lehce stát, že vám pomůže i inflace. U hypotéky je kromě jiného důležitá doba fixace. Když máte fixaci třeba na 5 let, pak budete celých 5 let platit stále stejnou měsíční částku právě bez ohledu na fixaci.

Když budete vybírat nemovitost ke koupi, je potřeba vzít v potaz i stav nemovitosti, protože je dost možné, že nemovitost bude potřebovat nákladnou rekonstrukci, s čímž musíte při finanční kalkulaci samozřejmě počítat.

Obzvláště ve velkých městech se dnes nájemné pohybuje dost vysoko na to, aby vám pokrylo minimálně většinu měsíční splátky na hypotéku. Rozhodně dnes o investici do nemovitosti uvažuje stále více lidí i kvůli hrozící inflaci. Když budete chtít nemovitost také získat, ideální je spolupracovat se zkušeným makléřem, který vám pomůže s výběrem i s hypotékou a celým procesem vás bezpečně provede.

31.10.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Lada Peková

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.