Příjem na stáří - koupit ruinu na venkově, opravit ji a pronajímat

Zajímavou možností, jak se finančně zajistit na stáří, je investovat do nemovitostí. Ceny nemovitostí dlouhodobě rostou. Když však nemáte spoustu milionů, těžko nakoupíte třeba několik bytů v Brně či dokonce v Praze. Můžete si však vyhlídnout starou chalupu ve špatném stavu, ale ve skvělé lokalitě. Opravit ji a pronajímat. Taky to nebude zadarmo, ale rozhodně je to levnější varianta než byty v Praze. A navíc tak získáte místo i pro svou rekreaci.

Lokalita je v takovém případě opravdu základ úspěchu. Musí se líbit vám i potencionálním hostům. Stačí najít fajn lokalitu, třeba na horách a máte vyhráno. Krkonoše, Vysočina, Jeseníky, Pálava, Šumava... v Česku je spousta krásných míst. Když pak najdete vhodný objekt, můžete začít plánovat rekonstrukci.

Aby se chalupa dobře pronajímala, je důležité ji dobře dispozičně vyřešit a také vybavit. Více ložnic, společenská místnost s krbem, praktická kuchyňka, ideálně i zahrada, kde si mohou hrát děti a dospělí zase grilovat. Co se vybavení týče, tak by mělo být bytelné a praktické, když skupiny kamarádů přijedou na dovolenou, někdy to bývá divoké, tak aby vybavení vydrželo =)

Když budete hledat vhodný objekt, ideální je oslovit lokální realitní kancelář, která vám s hledáním pomůže. Přece jen se dostane k více nabídkám, a když se nějaká nová objeví, okamžitě vás bude informovat. A je jasné, že u nákupu realit právě rychlá reakce hraje velkou roli. Kromě toho vás realitka bezpečně provede celým procesem nákupu nemovitosti a pomůže vám ho dotáhnout do konce.

6.12.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Lada Peková

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.