Služebnost doživotního užívání

Když vlastníte nemovitost a z jakéhokoliv důvodu ji chcete prodat a zajistit si možnost, že v ní můžete dožít, pak je zde možnost využít služebnost doživotního užívání nemovitosti. Po uzavření smlouvy o zřízení služebnosti užívání je třeba toto právo zanést do katastru nemovitosti. To znamená, že je nutné podat návrh na vklad do katastru nemovitostí.

Stává se, že lidé na stará kolena nemají moc finančních prostředků, nebo chtějí ještě za svého života rozdat svým potomkům nějaké finance. Proto existuje možnost prodat svůj dům nebo byt i s tím, že tam senior může dožít. To samozřejmě snižuje cenu nemovitosti, ale v současné době se najdou zájemci o nemovitosti i s touto služebností – věcného břemene doživotního užívání.

Podmínky prodeje

Podmínky prodeje nemovitosti se služebností doživotního užívání se liší podle potřeb majitele i dalších okolností. Společné mají to, že prodejce může v nemovitosti bydlet až do konce svého života. Další detaily jsou pak na domluvě makléřů či realitních kanceláří, které obvykle prodejce i kupujícího zastupují. Rozhodně se doporučuje spolupracovat s realitní kanceláří minimálně v případě, že nemovitost prodáváte.

Zřízení služebnosti doživotního užívání v nemovitosti se může vztahovat nejen na majitele, ale i na další členy domácnosti. Výhodou je, že můžete peníze využít ještě za svého života. Služebnost doživotního užívání využívají lidé, kteří zůstali sami nebo ti, kteří chtějí přilepšit svým dětem nebo vnoučatům, podpořit je při stavbě domu nebo jim jednoduše finančně pomoci ještě za svého života.

20.11.2021

O mně

 

K realitám jsem se dostala v době, kdy jsem řešila těžkou životní situaci spojenou s rozvodem. Práce s nemovitostmi byla vždy mým snem a v době, kdy jsem hledala takovou práci, abych byla časově nezávislá kvůli dětem, přišla nabídka z RE/MAX Delux. Koncept RE/MAXu, který je založený na neustálém vzdělávání a mnohaletých zkušenostech mě uchvátil natolik, že jsem neváhala. Chci pomáhat lidem a to se mi splnilo, pomáhám lidem plnit sny o bydlení, což je základ pro jejich pohodu a štěstí.

 

Práce s realitami není jen práce, je to životní styl, neustálé řešení nových a nových situací spojených s prodejem a převodem nemovitostí. A to mě moc baví, žádný stereotyp. Ke každému klientovi přistupuji individuálně s ohledem na jeho potřeby.

 

Pokud i Vy chcete prodat svoji nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu, tak mě neváhejte kontaktovat. Ráda si s Vámi domluvím osobní schůzku, na které probereme veškeré možnosti spolupráce :)

Lada Peková

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX 195x200_RMX_Aukcni_specialista Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.