RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej rodinného domu, 194 m2, Brno

Nedostupné, nevolat

Brno , Brno-Žabovřesky

Dům v čase,
to nás napadlo, když jsme sem poprvé zavítali.
Vítejte v brněnské čtvrti Žabovřesky, kde se již tradičně můžete setkat se skvosty brněnské meziválečné architektury. Dům ze třicátých let na adrese Sirotkova 38 je přesně takový.
A proč „Dům v čase“?
Při jeho prohlídce si řeknete : Zde se opravdu zastavil čas a to doslovně.
Prvními majiteli v roce 1921 byli zakladatelé slavného brněnského rodu Moravusů, mistři hodináři, kteří stojí za mnohými technickými skvosty věžních hodinových strojů, jsou funkční a vyhlášené technickou památkou.
Době vzniku jsou poplatné i vnitřní prostory domu a jejich uspořádání, najdeme zde charakteristické prostory pro majitele, ale i obslužné místnosti pro služku, do dvora orientované respirium, v patře servírovací kuchyni a chloubu horního patra – sto let staré vitrážové okno.
Dům o zastavěné ploše a nádvoří o celkové ploše 159 m2, jehož součástí je i zahrada o výměře 246 m2 v mírném svažitém svahu k ulici Šeránkova stojí v zóně památkové rezervace obklopen spoustou domů uváděných v encyklopediích meziválečné architektury.
A nyní pootočíme časostrojem a přeneseme se do času, kdy bude dům sloužit Vám ! Možná jste se rozhodli využít jej jako rodinný dům s jistou dávkou zachování vnitřní dispozice nebo je možné, že přikročíte k zásadní rekonstrukci.
Pro oba případy Vám umíme podat pomocnou ruku, atˇ již v jednání s památkovým ústavem, stavebním úřadem a navrhneme společně rozsah a objem stavebních úprav potřebných pro naplnění Vašich představ.
Spodní prostory orientované v úrovní zahrady o výměře 49 m2 lze přestavět na byt nebo mohou sloužit jako zázemí domu. Sklep s klenutými stropy se současnou výškou 190 cm je potřeba sanovat a zvýšit světlou výšku na 230 cm, vzhledem ke svažitosti terénu to nebude problém a navíc bude za chován přirozený sklon pozemku směrem na zahradu.
Prostory v 1 NP o výměře 82 m2jsou vhodné pro bydlení v současné dispozici nebo je lze přizpůsobit pro advokátní kancelář, lékařskou praxi, projekční kancelář nebo třeba grafické studio. Jistě by se zde dala umístnit i mateřské školka s přímým přístupem přes zimní zahradu na zahradu orientovanou do vnitrobloku.
Prostory v 2 NP o výměře 63 m2 nabízí plnohodnotný byt 3+KK se sociálním zařízením, kuchyňským koutem a koupelnou nebo pracoven s možností zasedací místnosti a zázemím pro přípravu občerstvení.
Střecha je původní, zaslouží si rekonstrukci v původním tvaru, je možné zachovat současné členění nebo změnit tvar střechy v souladu se zónou památkové ochrany změnit
Dům, který s mírnými obměnami žil svým životem 100 let nyní čeká na to, aby jej někdo opět v čase zásadně přeměnil.
Bude to Váš vysněný domov nebo příjemné místo pro Vaše podnikání ?!
Těšíme se na Vás, že budeme při společné prohlídce společně odhalovat potenciál tohoto úžasného domu.
Brzy na shledanou na Sirotkove 38
Petr Kratochvíl 602 767 818
Roman Havlíček 777 055 375
www.maklerzestatlu.cz

Číslo nabídky:318473Plocha užitná:194
Kategorie:

Domy a vily

Typ:

Prodej

Počet podlaží:3Jednotka:za nemovitost
Stav objektu:dobrýBudova:cihlová

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.