RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej historického objektu, 6000 m2, Římov

30 000 000,00 Kč  (Včetně provize RK)

Římov

Bydlení na zámku v Jižních Čechách zhruba v polovině cesty mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi je sen mnoha z nás. Naslouchat vyprávění pamětníků o bohaté a napínavé historii je dechberoucí zážitek, který umocní nejen přitažlivost k místu, ale i této raně barokní stavby samotné.

Příběh této nemovitosti se začal psát již v 10. století, kde na svahu řeky Malše byla vybudována tvrz patřící rodu Ojířů, kteří brzy odprodali své panství více zámožnému rodu Hlavatců. Tento rod ale pro svůj odpor císařské strany na počátku třicetileté války o tvrz konfiskací přišel a jako konfiskát bylo panství prodáno Janu Oldřichovi knížeti z Eggenbergu.

Rakouský šlechtic pro svoji dobrotu své panství daroval českokrumlovským jezuitům, kteří na místě tvrze zbudovali v letech 1685 – 1691 svoji zámeckou rezidenci s klenutými místnostmi.

Po zrušení jezuitského řádu v roce 1802 získal zámek kníže Josef ze Schwarzenbergu. V roce 1930 římovský zámek koupil nakladatel a ředitelský rada Alois Dyk. Po druhé světové válce byl zámeček státem vyvlastněn, po navrácení je od roku 1992 stále v majetku rodiny.
Dvoukřídlý jednopatrový zámek se zastavěnou plochou 2286 m2 i přes své úpravy stále a zřetelně vypovídá o době svého vzniku a je z velké části podsklepen.

Vstupní kovanou brankou přes hospodářské nádvoří se otevírá soukromý celek budov jejichž dominantou je bezesporu bohatě zdobený vykrajovaný štít zámku se čtyřbokou věží s cimbuřím a hodinami.

Po rozsáhlé rekonstrukci střechy a fasády v roce 2001 je zámecká budova soukromě využívána jako jedinečné místo pro odpočinek a významných rodinných setkání. Velmi členitý půdorys po různých časových úpravách nabízí využití až osmnácti místností s výhledem převážně na jižní partii, kde se nachází rozlehlá a nápaditá zahrada přesahující 4374 m2.

O budoucím využití objektu, který vyžaduje určitý druh rekonstrukce lze stále uvažovat jako o soukromém panství, církevních, zdravotních i sociálních služeb, nebo o nemovitosti s obsáhlou ubytovací kapacitou. V souvislosti s velmi dobrým celkovým technickým stavem , lze přemýšlet i o využití celého podkrovního prostoru, který se rozpíná po obou křídlech budovy. Využitelná plocha objektu je odhadována k 6000 m2.

Areál je napojen na vodovodní a el. síť, kanalizace je svedena do ČOV (bezúdržbová). Vytápění je řešeno variabilním způsobem. Zámek odpovídá pojetí kulturní památky. Památková ochrana se vztahuje na část areálu dle rozpisu reidentifikace. Zájemci je připraveno jednání o možnosti čerpání programů a dotací dílčí částky od NPÚ. Jde o důležitou a významnou stavbu v intervilánu obce Římov.

Tato atraktivní lokalita je vyhledávaným místem turistů. Nabízí nespočet volnočasových aktivit, od romantických procházek po okolí lemovaném kapličkami křížové cesty až po známou Loretánskou kapli Santa Casa.
Výlety do zdejších bohatých lesů, rozmanité cyklotrasy, návštěvy památek, vodní nádrže Římov s koupáním na jezu pod přehradou.

Možnosti a návrhy struktury financování zajištěny.

Číslo nabídky:389199Plocha užitná:6000
Kategorie:

Památka / Jiné

Typ:

Prodej

Počet podlaží:2Jednotka:za nemovitost
Odpad:kanalizaceVoda:zdroj pro celý objekt, dálkový vodovod
Elektřina:230 VStav objektu:Dobrý
Topení:jinéBudova:Cihlová
Doprava:dálnice, silnice, autobus

Hypoteční kalkulačka

Na kolik vás vyjde pořízení vlastního bydlení? Zadejte pár informací do naší hypoteční kalkulačky a hned si prohlédněte výsledek.

Cena nemovitosti

Výše hypotéky

Doba splácení

roků

Vypočítaná měsíční splátka

Úroková sazba 4,9%

 Kč

Ondřej Porner
Kontakt na makléře Ondřej Porner

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.