RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej chalupy, 200 m2, Dolní Dvůr

5 800 000,00 Kč  (Včetně provize RK)

Dolní Dvůr

Víte, co je Apalucha? Legendární chalupa, kde se natáčel film S tebou mě baví svět. Stojí na horské samotě v lesích nad Dolním Dvorem, klidnou horskou obcí ležící uprostřed Krkonoš nedaleko Vrchlabí. A právě v Dolním Dvoře se nachází také původní rodinný dům z roku 1901, který je tradičním horským objektem charakteristickým pro tuto oblast a který vám dnes nabízím ke koupi.
Dům, který můžete využívat i jako chalupu, poskytuje pohodlný prostor pro odpočinek a relaxaci. Díky tradičnímu stavebnímu stylu má dům volné prostory, které lze přetvořit a využít podle představ a potřeb nových majitelů.

Okolo chalupy se rozprostírá zahrada o výměře 775 m2, která je ideálním místem pro venkovní aktivity a odpočinek v krásné přírodě. Kdo by nechtěl mít vlastní potůček na zahradě? A víte, že můžete mít dokonce dva? Jeden tvoří hranici pozemku, druhý protéká přímo zahradou a tvoří tak její velmi příjemnou přírodní kulisu.

Samotný dům byl postaven v roce 1901, průběžně byl rekonstruován. Došlo k zaizolování objektu podřezáním všech stěn, byla provedena hydroizolace podlah, nový komín, rozvody vody, odpadů a elektřiny. Dále bylo zbudováno ústřední topení a do systému se zapojil jak kotel na tuhá paliva, tak kuchyňský sporák s troubou na tuhá paliva. V ložnici v prvním patře jsou další kamna na tuhá paliva, ústřední topení je v této místnosti zavedeno, ale není osazen radiátor.
Vařit se dá na výše zmíněném sporáku s troubou na tuhá paliva nebo na elektrickém sporáku s troubou.
Voda je využívána z vlastní studny, v kuchyni ji ohřívá elektrický průtokový ohřívač, další teplou vodu zajišťuje kombinovaný bojler na vodu ohřívaný z ústředního topení nebo elektricky. Odpadní voda je řešena 3komorovým septikem. Elektřina 220/380 s nočním proudem.
Dům má špaletová okna, v roce 2013 byla zhotovena nová vnější křídla vč. dvojitého termo zasklení.

Do domu vcházíme přes zádveří s kolnou na dřevo okolo samostatného WC. V přízemí je prostorná chodba s kotlem na tuhá paliva napojeným na ÚT, kuchyně, dva prostorné a světlé pokoje, koupelna s vanou i sprchou, teplotně stálý větší sklep a jeden menší, oba využívané k uskladnění potravin. V kuchyni je vyzděná další odvětrávaná spíž. Z chodby vedou dále schody do patra, kde se nacházejí dvě ložnice, chodba a velký půdní prostor, který může být spolu s přístěnky využit pro další potřeby. Z půdy je další vstup do podkroví, které slouží jako skladový prostor.

K domu přiléhá zděná garáž a celodřevěná kůlna s betonovým základem.

Dům stojí v těsné blízkosti místní komunikace na Strážné. Poloha chalupy je ideální pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Dolní Dvůr je strategicky umístěný pouhých 6 kilometrů od Vrchlabí a leží mezi dalšími oblíbenými obcemi, jako jsou Lánov, Strážné a Pec pod Sněžkou. Tato lokalita je každoročně využívána jako výchozí bod pro turisty, cyklisty a běžkaře, kteří chtějí prozkoumat krásy Krkonošských hor.

Číslo nabídky:389418Plocha užitná:200
Kategorie:

Chaty

Typ:

Prodej

Počet podlaží:2Jednotka:za nemovitost
Odpad:septik, jímkaStav objektu:Dobrý
Budova:Smíšená

Hypoteční kalkulačka

Na kolik vás vyjde pořízení vlastního bydlení? Zadejte pár informací do naší hypoteční kalkulačky a hned si prohlédněte výsledek.

Cena nemovitosti

Výše hypotéky

Doba splácení

roků

Vypočítaná měsíční splátka

Úroková sazba 4,9%

 Kč

Bc. Jolana Matuštíková
Kontakt na makléře Bc. Jolana Matuštíková

Chcete se na něco zeptat?

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.