• Každá rodina má jiné požadavky, jiné finanční možnosti i jiný pohled na svět. Obecně je však jasný trend, že se dnes už nestaví vícegenerační rodinné domy, ale spíše menší rodinné domy, právě pro jednu rodinu. Důvodem nejsou jen finance, ale i skutečnost, že v dnešním světě děti příliš často nezůstávají u rodičů, ale vyrážejí do světa a chtějí si časem postavit vlastní bydlení.

 • Jedním z moderních trendů při výstavbě rodinných domů je velká prosklená plocha. Lidé dnes preferují spojení obývacího pokoje s kuchyní, což vytvoří velký obytný prostor, kde rodina tráví nejvíce času. Tento prostor je ideálně doplněn prosklenými dveřmi na terasu. Nejlépe pak tak, aby nebyly prosklené jen dveře, ale i celá stěna, nebo alespoň část stěny.

 • Víte o tom, že při stavbě domu či jeho rekonstrukci můžete možná dosáhnout na některé dotace? Například od letošního roku (2020) začaly platit nové předpisy pro výstavbu rodinných domů i komerčních staveb. Stavební úřady při posouzení žádosti o stavební povolení vyhoví pouze těm žadatelům, kteří plánují výstavbu domu s energetickou spotřebou alespoň o 5 % nižší, než je současný dům. To platí pouze pro novostavby, netýká se to rekreačních objektů ani rekonstrukcí.

   


 • Dříve v Česku jasně vládly zděné domy, ale dnes se začíná trend měnit, do popředí se dostávají dřevostavby. Ne že by se jich stavělo více než zděných domů, ale jejich počet utěšeně roste. Důvodů je hned několik...


 • V tomto speciálním roce 2020 vešel v platnost mimo jiné také realitní zákon, který poprvé činnost makléře nějak reguluje. Respektive zavádí nějaká pravidla. Ze zákona pro makléře vyplývají také dvě docela zásadní věci, které se týkají pojištění a kvalifikace makléře. V tomto článku se na ně blíže podíváme.

 • Plánujete rekonstrukci koupelny nebo budete stavět dům? Obecně platí, že kuchyň a koupelna jsou jednoznačně nejdůležitější místnosti v bytě, tedy alespoň pro ženy J V kuchyni se tráví nejvíce času a koupelna nám zase dává komfort a intimní zázemí. Máte jasno v tom, jestli chcete mít koupelnu spojenou se záchodem, jestli potřebujete vanu, nebo vám bude stačit sprchový kout?

 • Rozdělení pozemku na více částí je administrativně celkem náročné, ale ve spoustě případů se to vyplatí. Nejčastěji je zde motivace získat z jednoho pozemku více stavebních parcel a rozprodat je. Případně lidé dělí pozemky kvůli dědictví, respektive proto, aby je rozdělili mezi své potomky. Když se rozhodnete rozdělit své pozemky, pak se vyplatí spolupracovat s realitní kanceláří, která vás celým procesem provede, a samozřejmě vám také pomůže stavební parcely prodat!

 • Klasický český model posledních dekád byl takový, že lidé bydleli v bytě nebo v rodinném domě, a ještě navíc měli někde jinde chatu či chalupu. Na chatu jezdili o víkendech a na prázdniny a užívali si tam klidu a přírody. Na druhou stranu taková chalupa potřebuje dost práce i peněz k tomu, aby se udržovala v přijatelném stavu.

 • Spousta lidí si plánuje, že se na důchod přestěhuje pryč z velkoměsta, ideálně někam do přírody, na chatu, kde budou mít jen svou malou chatu, zahrádku, klid a čistý vzduch. Podle statistiků to plánuje v podstatě každý čtvrtý člověk. Otázkou je, komu taková změna nakonec vyhovuje, protože představy jsou jedna věc a realita pak věc druhá.

 • Jestli hledáte nemovitost ke koupi a projíždíte různé realitní servery, případně nabídky realitních kanceláří, nečekaně často narazíte na nemovitosti, které už jsou prodány. Buď je to u nich přímo uvedeno, nebo to zjistíte, když na daný kontakt zavoláte. Zajímá vás, proč se to děje? V tomto článku se podíváme na několik důvodů, proč narážíme na inzeráty nemovitostí, které už jsou ve skutečnosti prodány.

O mně

 

Reality jsou můj život a spokojenost klientů je na prvním místě!

Za dobu mé dlouholeté, více jak dvacetileté praxe v této oblasti dokážu pochopit potřeby klientů a pomoci jim s jejích představami, ať už je to bydlení nebo prostory k podnikání. Pomoci při řešení různých životních situacích, jako je například dědické řízení, vyrovnání manželů apod.

„Díky důvěře klientů jsem byl v minulém roce za svoji práci oceněn titulem 100 % Club“

Velice důležitý je i právní stav každé nemovitosti, zejména soulad se „Stavebním zákonem“. Velice rád každému podám pomocnou ruku i při řešení těchto záležitostí.

Nejvyšší odměnou pro mě je, když mě spokojený klient doporučí své rodině, přátelům nebo známým. V tu chvíli vím, že moje práce má smysl. Realitní činnost je především o práci s lidmi, jejich představami a potřebami! Velice rád každému pomohu při prodeji nebo pronájmu jeho nemovitosti.

Vlček Pavel

Makléř