• Všichni v posledních měsících vnímáme, že se zdražuje, je tady docela vysoká inflace. V takové době spousta lidí uvažuje o investicích, aby nepřišli o své úspory. Jednou z jistých a zajímavých investic je nákup nemovitostí. I proto dnes jasně převládá poptávka nad nabídkou a i proto se prodávají nemovitosti rychle a za vyšší ceny. Dokonce se často dostává i na nemovitosti, které se nedařilo prodat dost dlouho.

  • Pomalu se blíží zima a s ní i úvahy o tom, jak připravit svůj dům na zimu, tak, abyste prodloužili jeho životnost a zároveň aby se vám v něm dobře bydlelo. Důležitá je určitá údržba, kontrola tepelné izolace a funkčnosti topení a dalších zařízení. Pojďme se podívat na několik bodů, které vám pomohou svůj dům dobře na zimu připravit:

  • Veřejná dražba není aukce. Veřejné dražby se totiž řídí zákonem 26/2000 Sb., který jasně stanovuje jejich jednotlivé kroky a náležitosti. V dražbě prodává nemovitost buď majitel, případně insolvenční správce nebo dražbu iniciuje věřitel, který má na nemovitosti zástavu. Tak jako tak je to forma, jak nemovitost rychle prodat. Tyto veřejné dražby může dělat pouze dražebník, který má koncesi na provádění dražeb, kterou schvaluje Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky.

  • Když jako makléř prodáváte nemovitost, je dobré si uvědomit, že tím, že najdete kupce, ještě akce nekončí. Je potřeba celý prodej dotáhnout do úspěšného konce, ale určitě se také vyplatí zeptat se všech zúčastněných na zpětnou vazbu, případně si i říct o reference. Níže se podíváme, proč je to pro makléře i jeho další klienty docela důležité.

  • Když prodáváte byt nebo rodinný dům, pak je důležité udělat na zájemce co nejlepší dojem. Dojem musí udělat nemovitost, ale vy jí můžete pomoci. Kromě úklidu, profesionální přípravy nemovitosti k prodeji (home staging), vhodného osvětlení či upravené zahrady je dobré navodit v prohlíženém objektu příjemnou atmosféru. Tu může pomoci utvářet právě klidná hudba a příjemná vůně.

  • Když bydlíte ve městě v bytě, pak vám nejspíše občas chybí prostor, příroda a čerstvý vzduch. I kdyby vám to nechybělo, oceníte více prostoru. A balkón je alespoň trochu prostoru navíc. Obzvláště ve vyšších patrech jsou balkóny ceněny, protože tam můžete v klidu odpočívat, popíjet kávu, číst si knížku případně jen sušit prádlo nebo pěstovat rostliny. Balkón je jednoduše u bytu něco navíc a často je rozhodujícím faktorem při rozhodování, který byt si koupit nebo pronajmout.

  • Realitní aukce je jeden z nástrojů, jak co nejlépe prodat nemovitost. Má smysl v případě, že se sejde více zájemců o danou nemovitost. Nemělo by totiž platit, že realitní kancelář prodá nemovitost hned prvnímu zájemci, který je ochoten zaplatit nabízenou cenu. Když se během krátké doby najde více zájemců, pro prodávajícího je rozhodně výhodnější uspořádat aukci, protože nemovitost prodá za více, než původně očekával. Na druhou stranu i kupující, který se neozval první, má šanci tuto nemovitost získat.

  • Kdybychom žili například ve Střední Americe, vytápění bychom vůbec neřešili. I když to vypadá, že se otepluje, ve Střední Evropě v zimě stále musíme topit. A za vytápění platíme docela dost. Určitě jste přemýšleli, jak za vytápění ušetřit. Připravili jsme pro vás 5 základních tipů, ale začneme ještě jedním základním: Nepřetápějte! Spousta lidí chodí doma v zimě v kraťasech a vytápí si byt na 25°C. Možná je dobré to zvážit a rozhodnout se, že vám bude stačit 20°C. Taková změna v myšlení vám ušetří na vytápění nejvíce. Ale pojďme k dalším 5 tipům.

  • Chorvatsko je pro spoustu z nás skvělá destinace, kde strávit dovolenou. Není to tak daleko, a hlavně moře je tam opravdu krásné. Uvažovali jste taky někdy o nákupu apartmánu v Chorvatsku? Jestli ano, pak je první krok oslovení české realitní kanceláře světové značky, která vám poradí a pomůže všechno vyřídit. Dobrou zprávou je, že občané České republiky i právnické osoby mohou kupovat chorvatské nemovitosti přímo.

  • Když žijete v jednom nájmu a chystáte se přestěhovat do jiného nájmu nebo i třeba do svého bytu, máte určité povinnosti, na které byste neměli zapomenout. V tomto článku se podíváme, co se běžně dělá při stěhování z nájemního bydlení. Na co tedy nezapomenout:

O mně

 

Reality jsou můj život a spokojenost klientů je na prvním místě!

 

Za dobu mé dlouholeté, více jak dvacetileté praxe v této oblasti dokážu pochopit potřeby klientů a pomoci jim s jejích představami, ať už je to bydlení nebo prostory k podnikání. Pomoci při řešení různých životních situacích, jako je například dědické řízení, vyrovnání manželů apod.

 

„Díky důvěře klientů jsem byl v minulém roce za svoji práci oceněn titulem 100 % Club“

 

Velice důležitý je i právní stav každé nemovitosti, zejména soulad se „Stavebním zákonem“. Velice rád každému podám pomocnou ruku i při řešení těchto záležitostí.

 

Nejvyšší odměnou pro mě je, když mě spokojený klient doporučí své rodině, přátelům nebo známým. V tu chvíli vím, že moje práce má smysl. Realitní činnost je především o práci s lidmi, jejich představami a potřebami! Velice rád každému pomohu při prodeji nebo pronájmu jeho nemovitosti.

Vlček Pavel

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 100_percent 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX