• Topování nemovitostí na internetu je nejčastější příplatková služba u drtivé většiny realitních serverů. Znamená to, že topováním dostanete svůj inzerát výše, v danou chvíli na první pozici mezi podobnými nemovitostmi. Na prvním místě zůstane do doby, než se před ni dostane jiná nabídka stejným způsobem. Čím je váš inzerát výše, tím větší je šance, že na něj potenciální kupci kliknou a nemovitost si prohlédnou.

  • Špičkové realitní kanceláře nabízejí nejlepší možnou prezentaci vaší nemovitosti na internetu (a ne jenom tam!). Kromě toho, že vaši prezentaci dostanou k co nejvíce lidem se zaměřením na potencionální zájemce, vytvoří také skvělou prezentaci. K tomu pomáhá také 3D scan nemovitosti, na který se v tomto článku podíváme.

  • Mít vlastní bydlení je sen většiny z nás. Ať už je to byt nebo rodinný dům, žene nás touha po svobodě. Nemusíme platit nájemné, investujeme do svého, nikdo nás neomezuje. Financovat nákup vlastního bytu nebo domu lze různými způsoby, záleží na vašich možnostech, rodinném zázemí, příjmech apod. Pojďme se na nejčastější varianty financování vlastního bydlení podívat:

  • Rozvod samotný je extrémně stresující a smutná záležitost. Obzvláště když mají manželé menší děti. Ale život už je takový, že někdy to jinak nejde. S rozvodem souvisí i majetkové vyrovnání manželů, což bývá často problém. Když jeden z manželů odejde, druhý ho musí vyplatit, tedy zaplatit mu polovinu tržní hodnoty nemovitosti. Do toho hypotéka, běžné měsíční náklady na bydlení… pro člověka je to většinou opravdu velký stres. Není divu, že se spousta lidí rozhodne raději svou nemovitost prodat a peníze si spravedlivě rozdělit.

  • Když prodáváte nemovitost, samozřejmě je nejdůležitější lokalita, kde se nemovitost nachází, prodejní cena nemovitosti i stav a velikost nemovitosti. Velmi důležitým aspektem, na kteří někteří zapomínají, je však také první dojem z nemovitosti! Ten může zájemce odradit nebo ho naopak příjemně překvapit a zaujmout. A prodávající má do určité míry možnosti připravit svou nemovitost tak, aby byla na první dojem v rámci možností co nejlepší.

  • Když uvažujete o prodeji nemovitosti, určitě vás zajímá, za kolik ji tak budete moci + - prodat. Nebo spíše za kolik ji nabídnout. Ať už budete prodávat s realitní kanceláří v zádech, nebo svépomocí, odhad kupní ceny nemovitosti vás prostě musí zajímat. Obecně platí, že když tento odhad znáte, můžete určit strategii samotného prodeje nemovitosti, protože neplatí vždy pravidlo, že musíte nemovitost nabízet za tuto cenu.

  • V České republice se realitní trh vyvíjí tím směrem, že stále více obchodů se řeší přes realitní kanceláře a makléře. Spousta lidí se však snaží "ušetřit" a snaží se tak prodávat své nemovitosti bez zprostředkovatele. V lidech je u nás zakořeněno, že makléř nás může ošidit, nic moc nepřináší, a jeho služby jsou tak drahé. V praxi však kvalita služeb makléřů naopak rapidně vzrůstá a zlepšuje se. Pomohl k tomu mimo jiné i nový realitní zákon, který byl přijat v roce 2020.

  • Koronavirová pandemie znepříjemňuje život prakticky všem. Studenti nejsou výjimkou, spíše je to zasáhlo skoro nejvíce. Středoškoláci, ale hlavně vysokoškoláci mají pouze výuku online, což není žádný med. Nejen že přicházejí o pravý studentský život a setkávání se s ostatními studenty, ale hůře se jim hledá motivace i k samotnému studiu. A nevypadá to, že by se do škol měli začít vracet. V tomto semestru zůstane výuka pravděpodobně distanční.

  • Český lockdown drtí kromě jiných i hotely a penziony. Přesto se část hotelů snaží přežít a nabízet své pokoje jako dlouhodobé pronájmy. Je to netradiční řešení, navíc na to hotely nebyly připraveny, takže pokoje obvykle nemají vlastní kuchyňku, což bývá problém. Přesto se zájemci najdou a některé hotely tak mohou alespoň částečně fungovat.

  • Máme za sebou dost zvláštní rok 2020, ale před sebou o nic méně zajímavý rok 2021. Těžko odhadovat, jak se situace s pandemií bude vyvíjet, ale co se bude dít na realitním trhu se zhruba odhadovat dá. Hlavně proto, že víme, jak realitní trh fungoval v roce minulém. Na jaře, když přišla první koronavirová vlna, zažili jsme krátký a logický propad zájmů o nákup a prodej nemovitostí. Covid byl něco nového, lidé měli strach. Během dvou měsíců se však byznys s realitami rozjel zase naplno a v létě se dosahovalo i na maxima v obratu za poslední desetiletí.

O mně

 

Reality jsou můj život a spokojenost klientů je na prvním místě!

Za dobu mé dlouholeté, více jak dvacetileté praxe v této oblasti dokážu pochopit potřeby klientů a pomoci jim s jejích představami, ať už je to bydlení nebo prostory k podnikání. Pomoci při řešení různých životních situacích, jako je například dědické řízení, vyrovnání manželů apod.

„Díky důvěře klientů jsem byl v minulém roce za svoji práci oceněn titulem 100 % Club“

Velice důležitý je i právní stav každé nemovitosti, zejména soulad se „Stavebním zákonem“. Velice rád každému podám pomocnou ruku i při řešení těchto záležitostí.

Nejvyšší odměnou pro mě je, když mě spokojený klient doporučí své rodině, přátelům nebo známým. V tu chvíli vím, že moje práce má smysl. Realitní činnost je především o práci s lidmi, jejich představami a potřebami! Velice rád každému pomohu při prodeji nebo pronájmu jeho nemovitosti.

Vlček Pavel

Makléř

Certifikáty

Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk 100_percent