RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

PRODEJ NEBO PRONÁJEM??? Těžké rozhodování, když máte nemovitost navíc…

Zdědili jste byt či dům nebo jste se právě odstěhovali ze svého malého, startovací bytu do většího? Máte nemovitost, kterou nepotřebujete k bydlení a řešíte velké dilema: prodat, nebo pronajmout?

Jednoznačnou odpověď vám nedám. Když se chcete rozhodovat racionálně, potřebujete zjistit aktuální tržní cenu, za kterou se byt nebo dům prodá. Potom se musí vypočítat, kolik byste mohli ročně vydělat na pronájmu. Teprve pak se můžete rozhodnout.

Pronájem se vždy nemusí vyplatit!

V posledním roce se mění ekonomické prostředí v ČR - zájem o pronájmy mírně klesá. Vždy musíte počítat s výpadky v příjmu. V dnešní ekonomicky nejisté době, kdy určitá odvětví nemohou vykonávat svoji činnost a je jedno či se jedná o zaměstnance nebo OSVČ. Nájemníci své pronájmy často ukončují, jelikož nemají stabilní příjem. Nájemníci se také střídají, a tak může zůstat byt nebo dům nějakou dobu prázdný. Počítejte ideálně s 10 - 11 nájmy ročně!

Kde a jak zjistíte, za kolik prodáte svoji nemovitost?

Běžně se stává, že majitelé nemají reálnou představu o ceně vlastní nemovitosti. Přeceňují ji, nebo naopak podhodnocují. Na začátku úvahy, jestli prodat nebo pronajmout, tedy musí být přesný odhad tržní ceny.

Naštěstí už není nutné platit za něj vysoké poplatky. Obraťte se na mně - svým klientům vypracuji: tržní odhad nemovitosti zdarma do 48 hod. Vycházím, ze statistiky prodaných nemovitostí z katastru nemovitostí ve stejné lokalitě jako je právě Vaše nemovitost. Jakmile víte, za kolik můžete svoji nemovitost prodat, zvažte svoje časové možnosti a zkušenosti s prodejem nemovitosti.

Za prodej nemovitosti v renovované realitní kanceláři zaplatíte 4-5% z tržní ceny. V konečném výsledku na prodeji nemovitosti přes RK ale vždy vyděláte více peněz. Získání finančních prostředků z Vaší nemovitosti trvá většinou 3-5 měsíců podle složitosti jednotlivého případu. Makléř pro Vás celou tuto dobu pracuje a věnuje se jednotlivým krokům při procesu prodeje Vaší nemovitosti, zatím co Vy se dál můžete věnovat své práci, rodině, koníčkům…

Nikdy nevíte, co Vás při prodeji může překvapit, dále ne vždy je příjemná několikaměsíční komunikace mezi Vámi a kupujícím - hold, každý jsme jiný… Já osobně mám mnoholeté zkušenosti s prodejem nemovitostí (mám za sebou úspěšně zobchodovaných 52 realitních transakcí, proces prodeje mám zmáknutý, vždy vím, co mám dělat a co bude následovat - reference klientů, kterým jsem realizovala realitní případ, a za svoji práci v roce 2020 a 2019 jsem získala Ocenění TOP mimořádných makléřů sítě "RE/MAX ČR).

Umění stanovení reálné tržní ceny nemovitosti

Po stanovení správné tržní nemovitosti je nutné nepodcenit marketing - inzerci. V dnešní době webové je nutné na realitních serverech představit Vaši nemovitost v co nejlepším obraze. Když si na e-shopu kupujete např. svetr, zaujme Vás foto pomačkaného špatně nasvíceného svetru nebo ostré foto na dobře vypadající modelce? Já spolupracuji s profesionálním fotografem, který má technické vybavení v řádově za 175 tisíc Kč, díky kterému udělá profi fotky, má k dispozici dron, může udělat 3D virtuální prohlídku či natočit videoprohlídku k Vaší nemovitosti. Důležitou součástí bezpečného a rychlého prodeje je právní servis a advokátní úschova - pro naši kancelář tyto služby dělá renovovaná brněnská advokátní kancelář - smlouvy musí být vyváženy pro prodávajícího a kupujícího. Vždyť se jedná o mnohomilionovou finanční transakci! Podpisem kupní smlouvy samozřejmě celý proces prodeje nemovitosti nekončí, následuje např. vyčíslení stávajícího úvěru prodávajícího, načerpání hypotečního úvěru kupujícím, výmaz zástav, ochranné lhůty na katastrálním úřadě, uvolnění finančních prostředků po přepisu nemovitosti a mnoho dalšího.

Faktem dnešní doby je, že výtěžnost z pronájmu je nejistá, naproti tomu tržní ceny nemovitostí neustále rostou. Ovšem nikdo nemáme křišťálovou kouli a nevíme, kdy přijde stagnace cen nemovitostí anebo propad. Konečné rozhodnutí je tak vždy na Vaší straně!

U šálku dobré kávy u nás v kanceláři s Vámi ráda proberu vše, co Vás v oblasti nemovitosti zajímá!

22.3.2021

Dáša Mičíková

Dagmar Mičíková realitní makléř

Certifikovaný realitní makléř Remax Delux

M: +420 735 795 231
E: dagmar.micikova@re-max.cz

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­WEB: o mně, videoprohlídky a nemovitosti v nabídce

WEB: remax-czech/dagmarmicikova

FB: osobní

FB: Realitní minutka s Dášou a Honzou - seriál, kde najdete odpovědi na nejčastější otázky

In: příspěvky

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.