RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Je Vám váš byt malý či jej potřebujete vyměnit za větší???

Mnozí z nás se v životě ocitnou v situaci, kdy je třeba vyměnit menší bydlení za větší, nebo naopak, větší bydlení za menší.

Nejdříve prodat svoji nemovitost nebo hledat novou nemovitost?

Pokud nemáte svoji nemovitost prodanou nebo aspoň nemáte vážným zájemcem podepsanou tzv. Rezervační smlouvu a uhrazen rezervační poplatek anebo jste ještě ani nezačali Vaši nemovitost nabízet, tak je pro Vás hledání nové nemovitosti opravdu jen ztrátou času. V posledních letech je několikanásobně větší poptávka po nemovitostech, než je nabídka na trhu. To vede k tomu, že o jednu nemovitost se uchází třeba i 25 kupujících. Proto je nutné jednat velice rychle! Když si totiž vyhlídnete svoji novou, vysněnou nemovitost, je potřeba co nejdříve jet na osobní prohlídku, rozhodnout se ke koupi většinou musíte během jednoho dne. Následně se musíte zavázat prodávajícímu v Rezervační smlouvě, že nemovitost koupíte a do kdy uhradíte celou Kupní cenu. Aby byla smlouva platná, musíte uhradit i často nevratný rezervační poplatek.

Co se Vám může přihodit, když nebudete mít zajištěného kupce Vaší nemovitosti?

Budete vystaveni nepříjemnému tlaku, který Vás bude nutit prodat svoji nemovitost pod cenou. Abyste prodali rychle může se stát, že budete nuceni prodat mnohdy i na úkor momentální tržní ceny, kterou byste mohli za Vaši nemovitost dostat, kdybyste nebyli limitování časem a na co nezapomínejme! Riskujete i pokutu v podobě statisícové rezervace, kterou jste složili a zavázali se tak koupit a uhradit Kupní cenu za novou nemovitost.

Jak Vás vnímá prodávající nemovitosti, kterou byste si rádi koupili, pokud nemáte zajištěného kupujícího té své?

V očích prodávajícího, který si vybírá kupujícího ze všech klientů, jenž mají o nemovitost zájem máte vážný hendikep – není jasné, zda budete schopni požadovanou Kupní cenu uhradit a hlavně kdy!? S největší pravděpodobností si prodávající vybere jiného zájemce, který bude schopen rychleji uhradit Kupní cenu za nemovitost a Vy tak přijdete o dobrou příležitost i o svůj drahocenný čas.

Jak začít?

Pro Vás nejvýhodnějším řešením je svěřit se do péče realitnímu odborníkovi, který má bohaté zkušenosti s prodejem nemovitostí za účelem koupě nemovitosti nové. Sestaví Vám podrobnou časovou osu celého realitního průběhu, který Vám bude co nejvíce vyhovovat.

  • seznámí Vás se všemi variantami
  • probere s Vámi všechny Vaše možnosti
  • bezpečně prodá Vaši nemovitost za nejvyšší Tržní hodnotu
  • kupujícího Vaší nemovitosti seznámí s časovou osou prodeje
  • v návaznosti Vám pomůže najít a koupit Vaši novou nemovitost, která bude splňovat všechny Vaše představy a požadavky
  • na osobní prohlídce takové nemovitosti pak budete moci bez obav a s čistým svědomím prodávajícímu říci, jak, a do kdy bude jím požadovaná Kupní cena uhrazena
  • v očích prodávajícího budete velice bonitními zájemci a on bude rád, že se o jeho nemovitost uchází zájemce, který má v zádech odborníka, který umí celý proces zaštítit.

Realizovala jsem nespočet takových obchodních případů a dobře vím, jak je nesmírně důležité, umět vše naplánovat tak, aby se dodržela předem naplánovaná časová osa pro nákup nemovitosti z finančních prostředků, které obdržíte z prodeje té původní.

Můj poslední takový realitní proces je prodej bytu 1+1 na ul. Purkyňova , odkud se klienti budou stěhovat do bytu 3+1 v Brně na ul. Elplovu. 

14.5.2021

Dagmar Mičíková

telefon: +420 735 795 231, email: dagmar.micikova@re-max.cz 

Dagmar Mičíková realitní makléř remax delux

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.