Uvažujete o koupi stavebního pozemku nebo rodinného domu se zahradou? Jestli ano, speciálně se zaměřte na vzrostlé stromy na pozemku. Když koupíte pozemek se zdravými vrostlými stromy, můžete to náležitě využít. Když to není nutné, stromy nekácejte, naopak si pozvěte odborníka, který vám stromy prořeže a ošetří. Vzrostlý strom si totiž nekoupíte, musíte počkat, než nově zasazené stromy dorostou.

Vzrostlé stromy jsou přirozenou kostrou zahrady. Když se podíváte na zahrady novostaveb v tzv. satelitních městečkách, kde se stavělo na zelené louce, žádné opravdu vzrostlé stromy tam nenajdete. I proto je pocit na takové zahradě o dost jiný, než na staré zahrádce s velkými ovocnými nebo okrasnými stromy.

Velké stromy dávají příjemný stín, ale dají se využít i jinak. Můžete na ně pověsit houpačku, mezi dva zase pověsit houpací síť, na některém stromě je možné postavit i domeček pro děti. Když navíc ještě plodí (jablka, hrušky, švestky, třešně, ořechy…), je jasné, že takové stromy jsou velkou přidanou hodnotou pozemku.

Pro někoho je to při výběru nemovitosti jen detail, ale právě detaily o výběru dané nemovitosti často rozhodují. Proto se schválně na vzrostlé stromy zaměřte, ať už nemovitost kupujete, nebo je zmiňte v popisu nemovitosti, když ji prodáváte!

7.10.2021