Hypoteční trh v růstu!📈

Výsledky za první tři měsíce letošního roku ukazují na velmi silný hypoteční rok. Souhrnná produkce ve výši téměř 81 mld. Kč patří k rekordním kvartálním výsledkům a snese srovnání s prvním čtvrtletím roku 2022, kdy dozníval poslední hypoteční boom.

Hypoteční trh v růstu!

V meziročním kvartálním srovnání narostl hypoteční trh o 72 % v objemech a o 46 % v počtech sjednaných úvěrů. Je tedy zřejmé, že velmi dynamicky roste průměrná výše poskytovaného úvěru v důsledku růstu cen nemovitostí. 

Růst ceny nemovitostí ukazuje nedávno zveřejněný ČSOB index bydlení, kde skupina ČSOB již patnáctým rokem sleduje na svém portfoliu tři hlavní kategorie rezidenčních nemovitostí (byty, rodinné domy, stavební pozemky). Údaje za rok 2024 ukázaly meziroční růst ceny u bytů o 7 %, u rodinných domů o 6,4 % a u pozemků od 4,9 %. Z dat ČSOB indexu bydlení vyplývá, že růst cen v roce 2024 již smazal pokles cen v segmentu bytů z roku 2023. Cena nemovitostí poroste tedy i v letošním roce a ruku v ruce s ní bude růst i průměrná výše hypotéky.

Hypoteční trh v růstu! - duben 2025

Březnová produkce zajištěných úvěrů na bydlení stoupla na 32,84 mld. , to je meziměsíční růst o více než 7 mld. Kč. Hypoteční banky uzavřely úvěry ve výši 30,25 mld. Kč. Na stavební spořitelny pak připadlo 2,59 mld. Kč.

Úrokové sazby na realizovaných úvěrech klesaly dle předpokladu a v březnu se zastavily na průměrné hodnotě 4,68 %. To je meziměsíční pokles o pouhé 4 bazické body.

28.4.2025

O mně

Jsme Veronika a Petr Bartošovi a sdílíme vášeň pro realitní obor. Práce realitních makléřů není pro nás jen zaměstnání, je to životní styl a motivace.
Pracujeme jako 2 v 1 a našim klientům přinášíme dvojnásobnou péči. Přistupujeme nejen s důrazem na čísla a fakta, ale také s ohledem na vaše emoce a potřeby. Naším cílem není jen prodej, ale především naplnění vašich realitních snů.
Za každým prodejem stojí naše osobní nasazení od A do Z. Nabízíme profesionální fotografie, video prohlídky, 3D vizualizace, záběry z dronů, 2D a 3D půdorysy, i homestaging. Tyto služby si provádíme sami, abychom zajistili, že každá nemovitost bude prezentována s maximální péčí a precizností. Díky tomu máme 100 % kontrolu nad celým procesem prodeje.
Investujeme čas do vzdělávání a zdokonalování se nejen v těchto oblastech, protože věříme, že je to přidaná hodnota, kterou vám přinášíme.
Od prvního setkání až po uzavření obchodu jsme s vámi na každém kroku. Vaše důvěra je pro nás prioritou, ať už jde o prodej, nebo pronájem.
Rádi pomůžeme i vám s prodejem či pronájmem vaší nemovitosti.

 

Veronika Bartošová

Makléř

Certifikáty

rmx-cms 195x200_RMX_Aukcni_specialista realitn_profesion_l_cmyk Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.