RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Výkup nemovitosti za hotové - výhody a nevýhody

Na trhu je spousta subjektů, které nabízejí výkup nemovitostí za hotové. Včetně některých realitních kanceláří. Proč ne? Taková služba se může některým lidem hodit. Okolnosti jednotlivých případů, kdy lidé prodávají nemovitost narychlo za okamžité peníze na účet, jsou velmi pestré jako život sám. Obvykle mají společného jmenovatele, kterým je finanční tíseň prodávajícího. Je jasné, že neprodá nemovitost za tržní cenu, ale hlavně dostane peníze rychle. Pojďme si tedy shrnout výhody a nevýhody tohoto obchodu.

Výhody pro prodávajícího

Prakticky se jedná o dvě hlavní výhody:

  • Rychlé peníze. Finanční prostředky z prodeje máte velmi rychle a můžete je použít na co budete chtít.
  • Neřešíte starosti s prodejem. Když prodáváte takto narychlo, nemusíte řešit starosti s prodejem nemovitosti jako je příprava nemovitosti k prodeji, tvorba prezentace, hledání kupce apod. Neplatíte ani makléře.

Nevýhody prodávajícího

Prodej nemovitosti rychle za hotové má jen jednu stěžejní nevýhodu:

  • Prodej za nižší cenu. Logicky takto rychlým prodejem ztratíte nějaké peníze. Prodáte svou nemovitost pod cenou!

Když se podíváme na kupující, ti pak získávají nemovitost, u které věří, že ji časem prodají za vyšší částku. To je samozřejmě jejich motivace. Nejčastěji se jedná o výkup bytů, domů nebo stavebních pozemků.

Kdo výkup nemovitosti nejčastěji využije

Obecně platí, že tento způsob prodeje volí lidé v tísni - lidé se zástavami a špatnou platební morálkou, lidé s exekucemi na krku, lidé před hrozící dražbou, občas i lidé, kteří potřebují z prodeje financovat nákup jiné nemovitosti a jsou v časové tísni.

Nejedná se o nic nelegálního, ale je rozumné prodávat nemovitost serióznímu kupci. Ideálně alespoň renomované realitní kanceláři, která má dobré jméno.

7.3.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.