RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Beton je ideální také do exteriéru

Fasáda

Oblíbenost betonu se projevuje také na fasádách. Beton je v současnosti jedním z nejpoužívanějších materiálů, z nichž se fasády dělají. Ale i tady platí, že není beton jako beton, respektive fasáda jako fasáda. Existuje nespočet různých technik a druhů, které dají každé fasádě specifický vzhled. Použít lze například:

Obkladové fasádní desky

Mezi poslední architektonické trendy patří obkladové fasádní desky. Mezi hlavní výhody tohoto systému fasády patří dlouhodobá životnost a snadná údržba. Dále možnost zabudování tepelné izolace a také možnost rozebrání a opakovaného použití, případně snadná výměna konkrétního kusu. Kromě toho jsou betonové obkladové fasádní desky ekologicky nezávadné.

Fasádní cihly

Na fasádu lze použít také speciální fasádní cihly. Vybrat můžete například Lifebrick, což jsou speciální cihly, které jsou vyrobené z vibrolisovaného probarveného perlit- betonu. Perlit neváže vodu a působí jako tepelný izolant. Použitím těchto cihel tedy můžete zároveň získat tepelnou izolaci. Dle informací od výrobce tyto cihly nahradí až 4 centimetry tepelné izolace. Značnou výhodou je i to, že se cihly dodávají v několika barevných provedeních.

Fasáda z betonu

 

Dlažba:

Venkovní dlažba je vystavena nejen vlivu počasí, ale především je hojně využívaná. Z tohoto důvodu musí být hlavně odolná, což beton splňuje. Přesto nemusí být funkčnosti nadřazen vzhled. Existuje mnoho různých druhů dlažby z betonu, stačí si jen vybrat.

Zámková dlažba

Betonová zámková dlažba představuje moderní způsob vytváření nejen komunikací, ale také menších zpevněných ploch, jako jsou například různé cestičky, parkovací místa, plochy v okolí domácích bazénů či zahradních jezírek a podobně. Betonová zámková dlažba se užívá i pro velmi frekventovaná místa, neboť je velmi trvanlivá a odolná vůči klimatickým jevům. Po jejím položení se navíc může prakticky ihned používat. Výhodou je i to, že je tento povrch protiskluzový. Určitou nevýhodou tohoto typu dlažby může být to, že je náchylná k plísním a růstu mechů. I tomu se ale dá zabránit vhodným ošetřením. Zámková dlažba se v dnešní době nabízí v mnoha provedeních, co se týče tvaru i barvy. 

Zatravňovací dlažba

Alternativou zámkové dlažby může být také zatravňovací dlažba z betonových zatravňovacích trávnic. Ty jsou vhodné pro zpevnění různých ploch, například příjezdové cesty. Velkou výhodou zatravňovacích trávnic je jejich odolnost a to, že nepotřebují téměř žádnou údržbu. Vyrábějí se v mnoha barvách a provedení, takže neutrpí ani okolní zeleň.

Dlažba z betonu

 

Zahradní architektura

Majitelé zahrad jistě ocení, že z betonu lze vyrobit zahradní nábytek. Je libo stůl, lavičky či třeba zátěž na slunečník? To ale rozhodně není vše. Můžete si pořídit také stojan na koš, schránku na plynoměr, ale také stojan na kola či zahradní pítko a mnoho dalších věcí, které vaši zahradu ozdobí. To vše je k dostání dokonce v několika barvách a odstínech. Betonová zahradní architektura, to totiž není jen nudná šedá barva.

zahradní architektura

Palisády a schodišťové prvky

Dalším užitečným a často používaným produktem z betonu jsou palisády a schodišťové prvky. Betonové palisády naleznou uplatnění nejen na zahradách, ale všude tam, kde je potřeba překonat výškové rozdíly v terénu netradičním a dekorativním způsobem. Také palisády a schodišťové prvky se vyrábějí v různých barvách a tvarech. Vhodným ošetřením jsou tyto prvky chráněny proti znečištění a také jsou odolné proti chemickým rozmrazovacím látkám.

 

Ošetření

Aby zůstaly všechny betonové prvky stále jako nové, existuje mnoho rozličných přípravků, které vám pomohou betonové prvky ošetřit. V první řadě jsou to základní čisticí prostředky, které odstraní z povrchu prach, skvrny od vápna, cementu či maltovin. Dalším druhem přípravků jsou impregnace, které mají vodoodpudivý efekt, zvyšují odolnost povrchu vůči znečištění a především nemění vzhled a nezvyšují kluzkost. Existují rovněž pečeticí přípravky, jež vám pomohou zvýraznit strukturu či barvy betonu. A pak jsou také k dostání různé druhy ošetřujících přípravků, jako je přípravek likvidující mechy, plísně a lišejníky, nebo přípravek, který odstraní rezavé skvrny z povrchu betonových výrobků.

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.